Kayseri’de “Erdemlerimizle Varız Projesi” tanıtıldı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında “Eğitim ve Tedris Müzakeresi Toplantısı” yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Müftülüğünde planlı toplantıda mütekellim Çiçek, eğitim bilimi ve öğretim alanındaki çalışmaları, gelinen son noktayı görüşerek, artık neler yapmaları gerektiğini müşavere edeceklerini tabir etti.

“Erdemlerimizle Varız (ERVA) Projesi” üzerine vukuf veren Çiçek, bu projenin alanında ehlivukuf öğretmenler marifetiyle hazırlanan, ilde ve ülkede uygulanabilen okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile velilere müteveccih kitlesel değer kazandırma çalışması olduğunu belirtti.

Bu projeye kurumsal ve sivil topluluk kuruluşlarının serbest katılımı ve desteğinin söz konusu olduğunu kaydeden Çiçek, “ERVA Projesi ve farklı projelerin uygulanması, yetişek ve tedris alanında şanlı bir örnek oluşturacak, İlimiz ve ülkemiz amacıyla milli ve manevi değer kazandırma çalışmalarına katkı sağlayacaktır.” ifadesini kullandı.

Toplantıda eğitim bilimi ve öğretimle ilgili projelerin değerlendirileceği, Kayseri Değerler Terbiye Merkezi (KAYDEM) kurulmasına karar verildi.

Toplantıya, Ilbay Apotr Şemsettin Erkaya, Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, amme kurum ve kuruluşları ile sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Share: