Kere Yılmayan: “Sonuç zehir amma tığ oyundan ve mücadeleden memnunuz”

Altay Maharet Sorumlusu Öğün Yılmaz, skorun keder olduğunu ama evvel karşılaşma için ortaya koydukları performanstan mutlu olduklarını söyledi.

Spor Kaba Et 1. Lig’in açılış maçında Altay, konuk ettiği Samsunspor’a 2-0 aşınmış oldu. Maçın peşi sıra planlı matbuat toplantısında Altay Teknik Sorumlusu Defa Yılmayan, maçı değerlendirdi.

Kat Yılmaz, “Pik karmakarışık başladık, Samsunspor daha çalışkan başladı. Ancak bunu tez üzerimizden attık ve dengeyi sağladık. Golü yediğimiz dakikaya büyüklüğünde üstünlüğü bile ele almıştık. Az Buçuk talihsizlik, az buçuk yer hatasında gol oldu. İkinci nısıf biraz henüz bol başladık oyuna. Devre ortada hocamızın yaptığı değişikliklerle daha konsantreydik. Özellikle duran toplarda bir nice pozisyona girdik, karamboller oluşturduk. Maçın artık sonuç bölümünde riske girerek murabba defansa döndük ve bir ileri uç oyuncusu elan aldık oyuna. Az Buçuk faal olduk amma geride riziko almıştık. Kontrataktan ikinci golü yedik. İlk maç için akıbet dokunaklı ama tığ oyundan ve mücadeleden memnunuz. Teknik ve taktik yerine yüreklerini sahaya yansıttılar. Önümüzdeki haftalar için oldukça gür sinyaller verdiler. İnşallah yakın zamanda yıpranmamış mevrut 2 arkadaşımızla beraber istediğimiz yere geleceğiz” dedi. – İZMİRShare: