Kilis’te açıkgöz personeli depremzedelerin yaralarını sarıyor

Kilis İl Güllabi Komutanlığı personeli, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Kilis’te depremzedelere yardımlarına devam ediyor.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılmış açıklamada, depremlerin arkası sıra ara sıra binalarda hasar oluştuğu ve duygusal kayıplarının yaşandığı belirtildi.

İl Uyanık Komutanlığı emrinde bulunan eksiksiz personelin, vasıta ve malzemesi ile halkın yardımına koşarak müzaheret seferberliği başlattığı vurgulayan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Meydana mevrut sarsıntı felaketlerinin peşi sıra Vilayet ile koordineli namına İl Bitirmiş Komutanlığı külfet bölgesinde depremden etkilenen yerleşim yerlerinde güven tedbirlerinin alınması ile vatandaşlarımıza ısıdam kemirmek dağıtılması, eğreti kendisine barınma maksatlı çadırların kurulması, erzak dağıtımı, battaniye ve urba dağıtımı yapılmıştır. Komutanlığımız emrinde vazifeli kanıt danışman personel tarafından gerekseme sahibi depremzede vatandaşlarımıza psikolojik destek mevdu, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza perukar hizmeti mevdu, komutanlığımız emrinde vazifeli baytar doktor personelimiz vasıtasıyla vatandaşlarımıza ilgili kocabaş ve küçükbaş hayvanların afiyet taraması yapılmıştır. Musabeyli ilçesi Bozkaya köyü oba yerleşkesinde evlenen depremzede çiftimizin düğün merasimine ortaklık sağlanarak tebrikler sunulmuş, bu mütehammil süreçte yanlarında olunmuştur.”

Share: