Kırşehir Belediye Reisi Ekicioğlu, Çanakkale’de Düzenlenen İl Uray Başkanları Toplantısı’na Katıldı

Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın familya sahipliğinde planlı İl Uray Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Belediyeler arasındaki dayanışma ve hareket birliğini arttırmanın birlikte deneme paylaşımlarında mevcut olmak amacı ile belli aralıklar ile düzenlenen İl Belediye Başkanları Toplantısı, 30 Eylül 2022 Cuma haset Şüheda Abidesi’nde planlı Çelenk Yer töreni ile başladı.

Şehitler Abidesi’ndeki Atatürk Anıtı’na verilen çelengin ardından ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile bitmeme eden törende mütekellim Çanakkale Şehremini Ülgür Gökhan, aralarında Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu’nun üstelik bulunduğu Şehremaneti Başkanlarını Çanakkale’bile ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, toplantının muvaffakiyet ile geçmesini irade etti.

Abidede düzenlenen törenin ardından Şehremaneti Başkanları, Şehitler Abidesi’ni gezerek, şehitliklere karanfil bıraktılar. Şüheda Abidesi’nde planlı programın peşi sıra Alçıtepe’bile vatandaşlar ile arkadaşça eden Rüesa, arkası sıra 57. Kortej ve Conkbayırı Şehitlikleri’ni gezdi.

Şehremaneti Başkanları, Tarihi Yarımada’daki programın peşi sıra CHP İl Başkanlığı’nı ülfet etti. CHP İl Başkanı Kip Ümit Ural, CHP Hat İlçe Başkanı Süleyman Erte ile devlet ve kaymakamlık yönetimlerinin bulunduğu ziyarette Uray Başkanları, güncel konulara ilişik değerlendirmede bulundu.

İl Uray Başkanları Toplantısı programının ilk günü, Taihi Sahil Hanı, Çarşı Caddesi ve Güzel Çarşı gezileri ile sona erdi.

Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, toplantıya ilgilendiren yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çanakkale İl Şehremaneti Başkanları Toplantımız önecesi (Bilecik) Bozüyük Uray Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu konuşma ederek görüş alış verişinde bulunduk.

Şehremaneti Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun sağgörü projelerinden birisi olan Boztram Raylı Tümce ile ilişik bilgiler alarak Kırşehir’üstelik yapmayı planladığımız ve detaylı vadede taşıl odaklı araçları devre dışı bırakacak olan hafif raylı sistem projesiyle ilgilendiren düşüncelerimizi paylaştık.

Ziyaretimizde Edirne’den Küplü Uray Başkanımız Sayın Gökmen Altay ile birlikte buluşarak kardeş kardeş ika fırsatı bulduk.

Çanakkake’üstelik İl Uray Başkanları toplantımızı gerçekleştirerek, illerimizde yaptığımız çalışmalarla ait düşünce alış verişinde bulunduk. Halkımız amacıyla yıpranmamış projeler üretmeye devam edeceğiz.

2017 yılında Çanakkale’bile gerçekleşen Türe Kurultayı’nın kente tıpkı armağanı olan ve üstünde kişi plakaları bulunan Adalet Heykeli’ni; Tolerans Parkı’nı, Hayrettin Kişmiri Hoş Kokulu ve Tıbbi Parkı ile Özgürlük Parkı’nı ülfet ettik. Truva Atı heykeli önünde dahi hatıra fotoğrafımızı çektirdik.

Misafirperverlikleri üzere Çanakkale Uray Başkanımız Sayın Ülgür Gökan’a umum Kırşehirli hemşehrilerimiz yerine teşekkür ediyorum.”

Share: