Kırşehir, Niğde,Yozgat ve Kayseri’den hareket bölgesine yardım malzemesi gönderildi

Kırşehir, Niğde, Yozgat ve Kayseri’de sivil toplum kuruluşları ve belediyeler yoluyla toplanan müzaheret malzemeleri, tırlarla zelzele bölgesindeki kentlere gönderildi.

Memur-Sen Kırşehir İl Temsilciliğine vabeste sendikaların üyelerinin bağışlarıyla kentteki tıpkısı fabrikadan un realizasyon edildi.

Toplanan unlar, Türk Kızılay Kırşehir Şubesi çalışanlarının katkısıyla 7 tıra yüklendi.

Tırlar, depremzedelere ulaştırılmak üzere AFAD eliyle Gaziantep’e gönderildi.

MÜSİAD Kırşehir Şubesi ve Mucur Belediyesi da kışlık tayyetmek, gereç ve besin hamile birer tırı, yer sarsıntısı bölgesine gönderdi.

Niğde

Niğde Belediyesi Gündeş Aldatmak Fabrikası’nda fırıncıların de desteğiyle 2 günde üretilen 100 bin ekmeğin balaban aynı bölümü sarsıntı bölgesine gönderildi.

Yaklaşık 10 bin paketlemek üstelik Niğde’üstelik tehlikesiz toplantı alanlarında kalan vatandaşlara çorba ile dağıtıldı.

Belediye Başbuğ Emrah Özdemir, depremin olduğu andan itibaren belediyeye ilişik aldatmak fabrikasında daima savmak üretildiğini belirterek, “24 saat esasına göre ekmek üretimi yapıyoruz. 2 devir ortamında 100 bin savsaklamak üretildi. Domestik fırıncı esnafımızın dahi üretim aşamasında desteğiyle günlük 45-50 bin savmak üreteceğiz. Üretim aşamasında uray personelimize bindi veren cümle fırıncılara teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Valilik ve Belediye koordinesinde toplanan arkalama malzemelerinin bulunduğu 15. tır da sarsıntı bölgesine gönderildi. Kentte arkalama cem faaliyetleri sürüyor.

Borak, Kom ve Hacıabdullah belediyelerinin topladığı su, atlatmak, gıda, faça, ısıtıcı kabil arkalama malzemeleri bile zelzele bölgesine gönderildi.

Yozgat

Yozgat’ta İl AFAD Müdürlüğü, Kızılay Şubesi ve Uray eliyle hareket bölgesine oba, battaniye, su ve un gönderildi.

Kızılay deposundan aynı tır sarsıntı çadırı, AFAD İl Müdürlüğü deposundan bile 2 tır katlanabilir yatak ve battaniye bölgeye gönderme edildi.

Yozgat Belediyesi vasıtasıyla dahi vatandaşların desteği ile alınan 1 tır akarsu ve 1 tır un de bölgeye gönderildi.

Kayseri

Kayseri’üstelik Marjinal Çarşısı esnafı, deprem bölgesine gitmek amacıyla giyecek, besin ve ısıtıcı topladı.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda mevcut çarşıdaki esnafın aralarında topladığı malzemeler, tıra yüklenmeye başlandı.

Aykırı Çarşısı Derneği Komutan Yardımcısı İsmail Kekeç, AA muhabirine, berenarı demeden herkesin kampanyaya destek verdiğini söyledi.

Vatandaşların elinde arkalama poşetleri ile geldiğini kaydeden Kekeme, toplanan malzemeleri Hatay’a göndermeyi planladıklarını rapor etti.

Öte yandan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, depremzedeler amacıyla toplanan azık, ısıtıcı ve battaniye kadar malzemelerin iki canlı olduğu 40 tırın bölgeye akıntı ettiğini bildirdi.

Talas Belediyesi de gıdadan giyime, sudan battaniyeye değişik malzemelerin bulunduğu tırı Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine gönderdi.

Uray ayrıca, depremde mağdur olan vatandaşlara destek için müzaheret kampanyası birlikte başlattı.

“Yaraları alay malay sarıyoruz” sloganıyla Talas Kaymakamlığı ve Türk Kızılay Talas Şubesi ile alay malay düzenlenen kampanya için ayni yardım akseptans noktası oluşturuldu.

Türk Kızılay Talas şubesinin Halef Öğretmen Caddesi’ndeki hizmet binasında toplanan battaniye ve kıyafetler bile sarsıntı bölgesine gönderilecek.

Share: