Kişmiri yollarında buut

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde bati gidilmesi, trafik meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün misil durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun İzmit Mağrip-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta içi rastgele dönem 22.00-06.00 saatlerinde otoyol trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Gün Batısı Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendiriliyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü imal çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde sağlıklı şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım başka şeritlerden sağlanıyor.

Anadolu Otoyolu’nun Ankara- Bolu il sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala özge istikametten iki cepheli bitmeme ediyor.

Bozkır-Hadim yolunun 29-30. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki yıkılma dolayısıyla muvasala servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane mülk sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane belde yolu) 13 tünelde yapılacak hayatiyet, elektronik sistemi bakım ve tamirat çalışması sebebiyle 30 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde erişim tek şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine özen etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde dudak ve kaldırım çalışması dolayısıyla ulaşım mukassem yolun ayrımsız bölümünden iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü gaga imal çalışmaları cihetiyle erişim kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki yapım çalışması dolayısıyla erişim bölünmüş yolun tıpkısı bölümünden iki cepheli bitmeme ediyor.

Share: