Kıyafetlerini değiştiren işçileri mermi yağmuruna tutmuştu! Cinayete illet olan kadın çöz çamaşırı detayı ortaya çıktı

Cide ilçesine sınırlanmış Çamaltı köyünde 3 katlı binanın boya işlerini fail Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Mehabet (33), işe koymak için binanın bodrum katında kıyafetlerini dönmek istedi. Bu tam eş sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin kıyafetlerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle kötü etti. Vücuduna 2 mermi derkenar eden Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Oran yaralandı.

1 İŞÇİ HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılar, fenomen hesabına çağrılan esenlik ekiplerince Cide Oran Hastanesine kaldırıldı. Burada evvel müdahalesi yapılan ve yaşanan olayda yavaş yaralanan Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın ardından Cide İlçe Uyanık Komutanlığı ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği encam sürülen Serhat O.’yu gözaltına aldı. Ayrıca olayın yaşandığı binada dahi kurnaz ekipleri, düzenlilik önlemleri alarak incelemelerde bulundu.

“ÜSTÜMÜZÜ DEĞİŞİRKEN ZEHIR ETTİ”

Batman’dan işlemek için geldiğini ve yapım işçisi olduğunu belirten Hamit Büyüklük, “Sabahleyin benden yegâne sigara istedi. Ego de sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Bir baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, ne olduğumuzu körlemeden seçme elem etti. Ondan sonradan ben şoka uğradım. Hangi için sıktı, ne sıktı, sebep nedir bunu aktarmak istiyoruz. Aramızda seçkin şekilde bire bir fenomen yaşanmadı. Sonuçta biz çalışıyoruz, savuşturmak davası amacıyla gelmişiz. Apansızın gelip odaya keskin etmeye başladı” dedi.

“ARAMIZDA BİR TARTIŞMA OLMADI”

Aralarında gelişigüzel şekilde ağız dalaşı olmadığını belirten Büyüklük, “Aramızda gelişigüzel şekilde tartışma olmadı. Hangi söyleniyorsa bühtan atıyorlar. Yoldaş gelip doğrudan adına odada bize dokunaklı etmeye başladı. Tığ, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim dahi durumum bu şekilde, ego olayı şizoit atlattım. Arkadaşımın 4 kıta çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diye niteleyerek konuştu.

KADIN İÇ ÇAMAŞIRI DETAYI

İddiaya bakarak, Abdurrahman B. (47) ve Hamit O. (33), en üst kattan bahçeye sakıt eş çöz çamaşırını sülale sahibi Serhat O.’ya (35) sarkıtmak istedi. Serhat O., işçilerin çamaşırı eve getirmesine sinirlenip, aksülamel gösterdi. Yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi konusunda Serhat O., evden aldığı pompalı tüfekle işçilere dağ açtı. Olayla ait anket bitmeme ediyor.Share: