Kıyafetlerini muhavvil yapım işçilerine saldırdı: 1 ölü, 1 yanık

Cide ilçesine sınırlı Çamaltı köyünde 3 eğik binanın boya işlerini eden Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Heybet (33), işe çalmak için binanın bodrum katında kıyafetlerini mübadele etmek istedi. Bu sırada karı sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin kıyafetlerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle yara etti. Vücuduna 2 mermi çıkma eden Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Kerem yaralandı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılar, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince Cide Ihtişam Hastanesine kaldırıldı. Burada önceki müdahalesi yapılan ve yaşanan olayda bati yaralanan Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın arkası sıra Cide İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği istikbal sürülen Serhat O.’yu gözaltına aldı. Ayrıca olayın yaşandığı binada birlikte cingöz ekipleri, güvenlik önlemleri alarak incelemelerde bulundu.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Batman’dan çalışmak için geldiğini ve yapım işçisi olduğunu söyleyen Hamit Cesamet, “Sabah benden bir tane sigara istedi. Ben da sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Benzeri baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, hangi olduğumuzu körlemeden herhangi bir kırıcı etti. Ondan bilahare ego şoka uğradım. Hangi üzere sıktı, niçin sıktı, faktör nedir bunu bellemek istiyoruz. Aramızda seçme şekilde bire bir olay yaşanmadı. Sonuçta tığ çalışıyoruz, savmak davası için gelmişiz. Ansızın gelip odaya çığlık etmeye başladı” dedi.

“ARAMIZDA BİR TARTIŞMA OLMADI”

Aralarında herhangi bir şekilde tartışma olmadığını söyleyen Fehamet, “Aramızda temas şekilde ağız dalaşı olmadı. Hangi söyleniyorsa iftira atıyorlar. Bacanak gelip aracısız adına odada bize kırıcı etmeye başladı. Biz, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim da durumum bu şekilde, ego olayı çap atlattım. Arkadaşımın 4 pare çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diye niteleyerek konuştu.Share: