Kızılcaspor lige 13 – 0 ile başladı

– Kızılcaspor lige 13 – 0 ile başladı

Kızılcaspor: 13 – Işıklıspor: 0

DENİZLİ – Denizli 1. Tor Ligi B Grubu önce haftasında ağırladığı Işıklıspor’u 13-0 yenik ederek dikkatleri üstüne calip Kızılcaspor, hedefini şampiyonluk kendisine belirledi.

Bakir sezonun önceki haftasında Servergazi Stadı’nda oynanan Kızılcaspor – Işıklıspor maçı, ocak sahibi takım Kızılcaspor’un 13-0 üstünlüğü ile devam ederken konuk takımın sahadan çekilmesi nedeniyle yargıcı vasıtasıyla dinlence edildi. Müsabakayı ve ligi değerlendiren semavi-beyazlı takımın başarılı futbolcusu Kenan Altınay, grupta Beşyıldızspor, Işıklıspor, Kaplanlarspor, Gökbörü İncilipınarspor, Medelespor, Eskihisarspor ve Tavas Birlikspor ile savaş edeceklerini belirtti. Altınay, “Bu bölüm iyicene bir yengi aldık. Öncelikle arkadaşlarımı tebrik kartı ediyorum. İlk karşılaşma gelişigüzel devir sıkıntılıdır. Bunun farkındaydık. Başkanımız, hocamız arkadaşlarımız bunun farkındaydık. Bu maça yer gani şekilde hazırlanmıştık. Sonuç adına pir tıpkısı galibiyet aldık. Tabi bunu devam ettirebilmek koskocaman. İnşallah elan bereketli olacağız. Herhangi Bir takımın hedefi eğin sıralara oynamaktır. Bizim de hedefimiz bir dip lige geçmek. Ilk play off sonrasında üstelik pot kaymakamlık bela olmazsa şampiyona” dedi.

Murat Öztürk: “Hedefimiz bökelik”

Oynanan oyun ve gösterilen performanstan memnun olduğunu dile getiren Kızılcaspor’un maharet sorumlusu Uğur Öztürk dahi, “Bizim açımızdan gayet domuzuna ayrımsız karşılaşma oldu. Hiçbir sorumluluk yaşamadık. Yalnız evvel maçın heyecanı ve stresi vardı. İnşallah ileride daha üstelik mebzul olacağız. Yeni sezonda bol külliyen oynayan koşan, 90 dakika uğraş fail, oynadığı futbol ile adından hezel ettiren benzeri Kızılcaspor olacak. Topluluk kendisine hedefimiz şampiyona. Geçmiş play off’lara çıkmak sonra birlikte orada şampiyon namına Denizli Süper Toy Ligi’ne üremek olacak. Bunun için bol ayrımsız kadro kurduk inşallah hedefimize ulaşacağız” diyerek konuştu.

“Liglerde öncelik rakibe ve emeğe imtina etmek olmalı”

Idmansız liglerde rakibe kaçınmak ve emeğe tevakki etmek çerçevesinde debi edilmesi gerektiğine dikkat calip Kulüp Başkanı Süleyman Vural, “1. Çolpa Lig’in kullanılmamış sezonu hep toy camiasına görklü olsun. Kızılcaspor yerine bu seneki amacımız mektep çocuğu ruhu gençlere yaygınlaştırarak bu ruhun gençlerle bu arada bereketli aynı zemine oturtulması amacıyla buradayız. Aynı kulüp başkanı olarak yegâne istirhamım bu gençlere sahip çıkarken, bunların alın teri ile oynanmaması. Güzeşte sene de bu kulübün başkanıydım. Tekrar 1. Toy Lig’de maçlar yaptık. Burada koca olan rakibe tevakki etmek çerçevesinde bu gençlere eş çıkıp geleceğimizi etkisiz yerlerden kurtarıp bu zeminlere taşımaktır. Takımın bugünkü oyununu beğendim” ifadelerini kullandı.

Share: