Kocaeli’de “tavukların bahçeye girmesi”nden sâdır ölümlü kavganın sanıkları hakim karşısında

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde “tavukların bahçeye girmesi”nden sâdır kavgada benzeri kişinin bıçakla öldürülmesine ilgili tutuklanan 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

Kocaeli 3. Kilolu Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Ö.E.D, Y.M.M. ile ağabeyi İ.M, maktul Oğuzhan İ’nin (26) annesi, eşi ile yan avukatları katıldı.

Duruşmada hezel verilen sanıklardan Y.M.M, işten çıktığında ağabeyi İ.M’nin kendisini arayarak Oğuzhan İ’nin annesi ve babasını darbettiğini söylediğini ifade ederek, eve gittiğinde onları kanlar içre gördüğünü anlattı.

Polisin dahi fenomen yerinde olduğunu ve annesine olayı sorduğunda Oğuzhan İ. ile kardeşi Y.İ’nin kendilerine saldırdığını söylediğini dile getiren Y.M.M, ailesinin şikayetçi atılmak amacıyla karakola gittiğini kaydetti.

Y.M.M, konuyu öğrenen arkadaşı Ö.E.D’nin birlikte yanına geldiğini dile getirerek, Oğuzhan İ’nin olayın peşi sıra kaçtığını belirtti.

Bir süre bilahare sokağa gelen Oğuzhan İ’nin ailesine yönelik tehdit ve hakaretler savurarak yeniden kaçtığını nâkil Y.M.M, bunun üzerine Oğuzhan İ’nin kaçtığı yeri sınırlamak amacıyla Ö.E.D. ile sokağın başında beklemeye başladıklarını anlattı.

Ağabeyi İ.M’nin ayrımsız müddet sonradan kapının önüne çıktığını gördüğünü tabir eden Y.M.M, şöyle devam etti:

“Oğuzhan hakaret ve küfürlere bitmeme ediyordu. Oğuzhan ile ağabeyim birbirlerine akıllıcasına akım ettiğini görünce polisi aradım. Telefonu polise ihbarda bulunması amacıyla Ö.E.D’ye verdim ve ben Oğuzhan ile ağabeyime akıllıcasına koşmaya başladım. Ben onlara ulaşmadan kavgaya tutuştular. Oğuzhan ağabeyimi darbediyordu. Oğuzhan’ın belinden kesici alet çıkardığını ayırt ettim. Ego de ceketimin bağırsak cebinde kendimi arkalamak için marketten aldığım bıçağı çıkardım. Oğuzhan’ın belen bölgesine akıllıcasına bire bir öğün bıçağı salladım. Oğuzhan’a balya geldiğini fark etmedim. O hamleden sonraları Oğuzhan ağabeyimi bıraktı. Sektör üstü yere düştü. Basak basamağına kafasını vurdu.”

Y.M.M, daha sonradan keyif personeli olan ablası ve eniştesinin gaileli haldeki Oğuzhan İ’ye tıbbi müdahalede bulunduğunu aktararak, yaşanan olaydan pişmanlığını dile getirdi.

Savunmalarını eden vakfedilmiş sanıklar, tahliyelerini temenni etti.

Yaklaşık benzeri sene ilk de köpek dolayısıyla aralarında çarpışma çıkmış

Maktulün eşi S.İ. üstelik olaydan kısaca tıpkı hafta geçmiş tavuklarının sanık Y.M.M. ile İ.M’nin ailesinin bahçesine girmesi dolayısıyla aralarında münazaa oluştuğunu aktardı.

Cinayet sabahı kayınvalidesi ile Y.M.M. ve İ.M’nin annesinin bu görüngü dolayısıyla cenk ettiğini ifade eden S.İ, daha sonradan dahi eşinin Y.M.M. ile İ.M’nin ailesince darbedildiğini kaydetti.

S.İ, fenomen nedeniyle karakolda ifade verildiğini belirterek, “Akşam Ezanı eşim kapının önünle tanıklardan H.A. ile konuşuyordu. İ.M. evinin balkonundan eşime hitaben yıldırma ve hakaret ediyordu. Arkası Sıra cenk bundan sonra, çok kalabalıklardı. Eşimin bıçaklandığını görmedim. İlyas’ın eşimi duvara akıllıcasına ittirdiğini ve kafasını duvara vurduğunu gördüm. Y.M.M’nin elinde bıçak vardı. Şikayetçiyim, davaya akmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Olaydan kısaca ayrımsız sene geçmiş da köpekleri nedeniyle aileler ortada çarpışma çıktığını aktaran S.İ, elan bilahare sorunun çözüldüğünü sözlerine ekledi.

Tanıkların dinlenilmesinin arkası sıra canip avukatlarının beyanları alındı.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına ve ayrımsız bölük tanıkların dinlenilmesine değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.?

Kocaeli Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanıkların “nahak yere tahrik altında bile bile kanlı” suçundan 12 yıldan 18’er yıla kadar hapisle cezalandırılması arzu ediliyor.

Olay

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 8 Ocak 2022’üstelik, Bekirdere Mahallesi Garaz Sokak’ta tavukların bahçeye girmesi nedeniyle komşular arasında çıktığı öne sürülen kavgada, Oğuzhan İ’nin (26) bıçakla öldürülmüştü.

Kavgaya karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7’si bire bir aileden 8 şüpheliden Y.M.M, Ö.E.D ve İ.M. tutuklanmış, diğerlerine adli taharri tedbirleri uygulanmıştı.

Share: