Kocası tarafından öldürülen karı polis güçleri Malatya’da defnedildi

Kocası yoluyla öldürülmüş karı polis Malatya’da defnedildi

MALATYA – Kırşehir’de kendisi kabil polis güçleri olan eşi tarafından sokak ortasında maktul Polis memuru Aslı Yılmayan memleketi Malatya’da gözyaşları ortada defnedildi.

Otopsi işlemlerinin arkası sıra Memleketi Malatya’ya getirilen Polis memuru Aslı Yılmayan’ın cenazesi henüz sonraları Malatya Kent Mezarlığı’na götürüldü. 1 yavru annesi Aslı Yılmayan üzere düzenlenen cenaze namazına ise sevenleri ve Malatya protokolü katıldı.

Koca kurbanı olan polis memuru Aslı Yılmaz’ın Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi polis mangası eşliğinde cenaze namazına getirilirken, törene Ilbay Hulusi Atmaca, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Cingöz Küçümseme Komutanı Ercan Altın, Malatya Baro Başkanı Saygınlık Demez, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ ile alım amirleri ve yakınları katıldı.

Annesini uzun süre önceki kaybeden polis güçleri memuru Yılmayan’ın babası Cafer Çitil ile kardeşleri cenaze namazında güçlükle ayakta durabildi. Kılınan cenaze namazının ardından Aslı Yılmayan’ın cenazesi, Malatya Şehir Mezarlığı’nda gözyaşları arasında defnedildi.

Olayın geçmişi

Kırşehir’de yaşanan olanda polis memuru Hüseyin Yılmayan (33), kalkmak için olduğu eşi meslektaşı Aslı Yılmayan ile temas etmek üzere Ahi Evran Mahallesi’nde bulunan tıpkısı kafede buluştu. İddiaya göre, çift arasında sâdır ağız dalaşı büyüyünce Hüseyin Yılmaz yanında kâin tabancasıyla eşi Aslı Yılmaz’a mermi yağdırdı ve daha sonradan bir tabanca ile intihar etti.

Share: