Kocasinan’da gönüller kazanılıyor, evlere rastgele dönem 4 tür yunak aşındırmak gidiyor

Kocasinan Belediyesi, ilçede 65 gözyaşı üstü gerekseme sahibi ve engelli olup birlikte yemek yapabilecek durumu sıfır 152 vatandaşın evine günde 4 soy hamam aşındırmak ulaştırıyor. Yaptığı hizmetlerle hem heves düz hem dahi içtimai belediyeciliğin bildirme sunturlu örneğini sergileyen Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların yüzünü güldüren ve bahtiyar eden projeler ürettiklerini belirterek, özellikle içtimai belediyecilik alanında yapılan hizmetlerle 7’den 70’e herkesin gönlüne dokunduklarını söyledi.

Sosyal belediyecilikte Türkiye ve Kayseri’dahi örnek hizmetler gerçekleştirdiklerine dikkat calip Başbuğ Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle vatandaşların gönüllerine dokunduklarını rapor etti. Rutin belediyeciliğini sunma iyi şekilde adına getirmenin beraberinde hayata geçirdiği içtimai projelerle herif hayatına direkt evet da dolaylı adına yüreklere raci Başbuğ Çolakbayrakdar, “Örnek yatırımlarımızla Kocasinan’ı seçme ahit aynı kadem öne ihata etmek için çalışıyoruz” dedi.

Birçok projeyle öncülük ettiklerini tamlayan Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti:

“Kocasinan Belediyesi yerine hayatın değme alanında vatandaşlarımıza hizmetler sunuyoruz. Hemşehrilerimin hayatlarını henüz birlikte kolaylaştırmak ve elan da yüzlerini gülümsetmek üzere elimizden geldiğince yavaş hız harcama ediyoruz. Tıpkısı yandan rutin belediyecilik faaliyetlerini arz mebzul şekilde adına getirirken değişik yandan birlikte toplumsal belediyeciliği en üst seviyeye çıkardık. Vatandaşlarımıza sunma iyisini sunmak ve sorunlarına çözüm üretebilmek için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. İşimizi sunu ferah şekilde, sunma teferruatlı detayına kadar yaparak Kocasinan’a, Kayseri’ye ayar katıyoruz. Bu doğrultuda ‘Dost Eli’ dediğimiz Kocasinan Gönüllüsü Projesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor ve yüreklerine dokunuyoruz. Alelhusus zinde-buğulanmış, eş-eş tevessül etmek için 7’den 70’e herkese ulaşmaya ve herkesin özlük özelinde ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. İlçede mânialı olup üstelik kemirmek yapamayan ve boydak zinde ihtiyaç sahibi 65 gözyaşı cisim 152 kişiye haftanın yedi günü benzeri öğünlük ısıdam yemeklerini ikram ediyoruz. Bilcümle amacımız, şehrimizde aktif vatandaşlarımızın gönüllerine dokunacak hizmetler üretebilmektir.”

Komutan Çolakbayrakdar, toplumsal projelerle umu belediyeciliği uygulamasını en bol şekilde adına getirdiklerini sözlerine ekledi.

Kocasinan çınarları ise, “Başkanımızdan Allah, bin posta razı olsun. İşi gücü rast gitsin. İyi kim var. Biz, haddinden fazla memnunuz. Haftanın yedi haset ısıdam kemirmek evimize geliyor. Bundan şişman bire bir hizmet imkânsız. Hangi büyüklüğünde teşekkür etsek azdır” diyerek konuştular.

Öte yandan Kocasinan Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ekipleri, ilçede yalnız cıvıl cıvıl ihtiyaç sahibi 65 yaş üst ve sakat olup da yemek yapabilecek durumu sıfır 152 kişiye haftanın yedi haset tıpkı yol doğmak için 4 kabil hamam yemek servisi yapıyor. Kocasinan Belediyesi yemekhanesinde besin mühendisleri kontrolünde hijyenik ayrımsız ortamda hazırlanarak özenle paketlenen yemekler, belediye ekipleri eliyle vatandaşların evlerine götürülerek sıcağı sıcağına konfirmasyon ediliyor. Haftanın 7 günü yapılan servis ile ilçedeki 152 vatandaşın günde bire bir kat yunak aşındırmak ihtiyacı karşılanıyor. – KAYSERİ

Share: