KÖLE First Lady’si Biden, coronaya yakalandı

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, ÇAKER Başkanı Joe Biden’ın eşi Jill Biden’ın corona virüsü testinin pozitif çıktığı duyuruldu. First Lady Biden’ın belli belirsiz semptomlar gösterdiği ve kendisine antiviral Paxlovid ilacının verildiği belirtildi.

Pazartesi haset nişan gösteren Jill Biden’ın Güney Carolina’birlikte Komutan Joe Biden ile alay malay tatilde olduğu, en bir iki 5 dolaşma karantinada kalacağı aktarıldı. Joe Biden’ın ise sabahleyin saatlerinde yapılan testinin olumsuz çıktığı, fakat ÇAKER Hastalıkları Taharri ve Önleme Merkezinin (CDC) tavsiyesi doğrultusunda 10 çevrim boyunca sınırlı alanda peçe takacağı kaydedildi.

Jill Biden’ın Sözcüsü Elizabeth Alexander, “Semptomlar yaşamaya başladıktan sonradan yaptığı antijen testi menfi artık. Ancak henüz bilahare yapılan tıpkısı PCR testi fazlalık serencam verdi. First Lady’nin mail temasları bilgilendirildi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Komutan Biden ise 21 Orak Ayı’üstelik corona virüsüne düçar, 27’sinde testi negatife dönerken, 30 Temmuz’birlikte testi yine pozitif çıkmıştı. Biden’ın 6 ve 7 Ağustos’ta yaptırdığı testleri menfi sonuçlanmıştı.

Share: