Konya’da 78 yaşındaki karı Türk Silahlı Kuvvetlerini Ihya Vakfına sülale bağışladı

Konya’nın Ereğli ilçesinde tevakkuf eden 78 yaşındaki Menekşe Uğurel, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV)’na evini bağışladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına karı bağışında bulunan 78 yaşındaki Menekşe Uğurel’e altın madalya ve berat belgesi verildi. Menekşe Uğurel yaptığı açıklamada, “Çokça şükür askerimi polisimi sevdiğim üzere evladım yok amma Cenabıhak’ta onlara cebin tıpkı merbutiyet vermiş bana. Tanrı ordumuza elan fazlasını versin. Tığ zengin insan değiliz amma gönlümüz zengin kalbimiz zengin, Tığ devletimize milletimize bunu sunmuşuz evet elan eksantrik tıpkı öz istemeyiz. Bu bağışı yaptığımda bacım kardeşim bütünü sevindi” dedi.

Finans Genel Müdürü Zor Korgeneral Vabeste Piyade, “Tamamen bu mangiz bağışlarla müesses. Esen olsun, milletimizin gönlü varlıklı. Buraya geliş nedenimiz, bize eş bağışı özne, Menekşe Uğurel’i gidermek, onu tanımak ve madalyasını takdim etmek. O gururu bu arada süregelmek için buradayım. Kendisine çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Bağışçılarını görüşme ederek madalyalarını şahsen arz etmeye gayret gösterdiklerini anlatım eden Kapalı Yaya, bağışta kâin Menekşe Uğurel’e kızıl madalya ve patent belgesini sunma etti. – KONYA

Share: