Kurtuluş Ilişkin Alım Satım Yeri’nde Katabolizma Çalışmaları Sürüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Halas Vabeste Ahzüita Yeri’nin yıkımı ile ilgilendiren çalışmaların bitmeme ettiğini açıkladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Halas Sadık Münasebet Yeri’nin yıkımı ile ilişkin çalışmaların bitmeme ettiğini açıkladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yapılan açıklama şöyle:

“Kurtuluş Tutkun Veriş Yeri’nin yıkımı ile ilgilendiren işe start tarihi 9 Ağustos 2022 tarihinde olup, sözleşmeye göre 30 günce iş günü süresi ile 20 Ilkgüz 2022 tarihinde bitirilmesi gerekmektedir. 23 Ağustos 2022 tarihine büyüklüğünde gök çatının kısaca yüzde 70’i indirilmiş olup, kesilerek parçalara fek işlemi devam etmektedir. 19 Ağustos 2022 tarihinden itibaren uzay bina elemanları, hal kantarında tartılarak bozuk özel yönetim sahasına araçlarla tıpkısı işçimiz nezaretinde nakledilmeye başlanarak, 23 Ağustos 2022 tarihinde kadar bütün 47,76 ton feza bina elemanı nakledilmiştir. Uzay çatının sökülerek naklinden ve değişik demir hurda elemanların naklinden sonra taraf duvarlar sökülecek; daha sonraları güvenlik çiti ile meydan çevrildikten bilahare demirli beton kısmın kırılması işlemi planlanmaktadır. Kurtuluş Ilişki Yeri alanında icraat cümle hızıyla bitmeme etmektedir.”

Share: