Kuşadası Belediyesi ‘Eski Kuşadası’nı Yeniliyor

Kuşadası Belediyesi ve Okumuş Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle başlatılan icraat kapsamında, “Bozuk Kuşadası” yerine mezkûr bölgenin bütünüyle yenilenerek metin tıpkısı altyapıya ve beğenilen bire bir görünüme kavuşturulması amaçlanıyor.

Belediye Başkanı Ömer Günel’in göreve gelmesinin peşi sıra başlayan zir ve kayırıcı yapıyı restorasyon çalışmalarında Türkmen, İkiçeşmelik ve Davutlar mahallelerinin peşi sıra mesafe Camiatik, Keskin ve Hacıfeyzullah mahallelerine geldi.

Çalışmalar kapsamında, 33 bin metrekarelik proje alanının 7 bin metrekaresi tamamlandı. İlgili kurumlar eliyle altyapısı tamamlanan alanlarda Kuşadası Belediyesi Selen İşleri Müdürlüğü ekipleri eliyle eskiyen taşlar sökülerek adına tarihi dokuyla tınlamalı olan begonit ahcar döşeniyor. Ekipler marifetiyle; Kıbrıs Caddesi, Buyral Sokak, Şoförler Sokak, Parıltı Sokak, Zafer Sokak, Talih Çıkmaz, Keskin Sokak, Hayır Çıkmazı, Değirmen Sokak görünmek için toplanmış dokuz sokaktaki icraat tamamlanırken; Behçet Çıkmazı 1 ve 2′ deki icraat dahi sürüyor.

Camiatik Mahallesi Muhtarı Sebahattin Küçüktepe ölçülü çalışmalardan duydukları memnuniyeti belirterek, şunları söyledi:

“Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel göreve gelmeden önce mahallemiz amacıyla hiçbir emek yapılmamıştı. Başkanımız verdiği sözleri yegâne bir tane hesabına getirdi. Mahallemizde Komutan Ömer Günel yardımıyla çalışmalara başlandı. Bu zamana büyüklüğünde yaptığı çalışmalardan çokça memnunuz ve devamının üstelik geleceğini biliyoruz. Kuşadası’nın değme noktasında yaptığı çalışmalarla vatandaşın eksiklerini gideriyor, sorunlarıyla ilgileniyor. Başkanımız Ömer Günel’in herhangi bir ant yanındayız.”

Share: