Kütahya iktisat: Kütahya Cemevi, Denizlili firma tarafından mensur ediliyor

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın aktif bağlantıyla katıldığı törenle temeli atık Kütahya Hacı Bektaş’ı Ege Cemevi, Denizlili KGY İnşaat vasıtasıyla nesir ediliyor.

Törende mütekellim Kütahya Valisi Mürtefi Çelik, cemevinin yüklenicisi KGY İnşaat’a teşekkür ederek “Biz gelişim sürecinin hisse senedi sürecinin belli tıpkısı sürede bitmeme etmesini öngörürken Müteahhit firmamız sağ olsun temel atma seviyesinden planlanandan çok hızlı aynı biçimde yatırımına bitmeme ediyor. Gördüğünüz kabilinden ikinci katın table betonu dökülme aşamasına mevrut. Planlamada inşallah tıpkısı arıza olmazsa Çokluk Evimiz Mart ayında amade olacak. Destek fazlalık iki kattan oluşacak. Antre katında tahminî 300 metrekarelik haddinden fazla amaçlı salon ve Çokluk Evinin ihtiyacı olan içtimai donatılar meydan matlup. Özge mutfaktır, gasil hanedir gayrı müştemilatlar saha takanak. İkinci katında da esasen 300 metre karelik aynı alan üzerinde cem alanı oluşturulacak” dedi.

Cemevi inşaatının müteahhit firması KGY İnşaat Umumi Koordinatörü Ergin Özçil ise ortaklık kendisine kaliteli emin yapılar sloganı ile debi ettiklerini belirterek “Denizli KGY İnşaat adına Kütahya’dahi Kültür Sarayı adı altında gençlerin etkinlik yapabilecekleri, haddinden fazla gayeli salonun bulunduğu, ölü yıkama evre, ibadethane ve kurban kavil yerlerinin olduğu bire bir meydan. Kısaca 600 metrekare kadar bire bir table yapım alanımız var. Dört katlı tıpkısı kayran. Anne atma töreni bugün Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gerçekleşti. Tığ buraya 29 Haziran’bile gelmiştik. 03 Mart 2023 tarihinde konfirmasyon edeceğiz. Vatandaşlarımızın ilgisi tehlikeli merakla ve heyecanla inşaatın bitmesini bekliyorlar. İnşallah belirlenen tarihte tasdik edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: