Malatya’da arakçılık çetesine faaliyetler: 12 teftiş

MALATYA’üstelik, 21 arakçılık olayını gerçekleştirdiği belirlenen çeteye müteveccih operasyonda, 12 suratsız gözaltına alındı.

İl Itimat Müdürlüğü Asayiş Büro Müdürlüğü ekipleri, Gaziantep’ten Malatya’ya gelip, bir nice amme kurumundan yapım malzemesi çaldığı tayin edilen şüphelilerin yakalanması amacıyla iş başlattı. Ganimet araçlarla arakçılık yaptığı belirlenen çete üyelerinin yakalanmasına yönelik 3 kamer süren çalışmanın ardından ekipler, 180 yabanlık personelin katılımıyla 11 adrese eş anlı cerrahi müdahale gerçekleştirdi. Operasyonlarda 21 arakçılık olayı aydınlatıldı, 12 ibret ise gözaltına alındı.

’32 EKİPLE OPERASYON’Operasyona ilişik vukuf veren Malatya Valisi Hulusi Atmaca, “Serencam 3 aydır şehrimizde kablolar, kırsaldaki vatandaşlarımızın evlerindeki tarım aletleri, belediyelerin ve başka gâh kuruluşların rögar kapakları gibi çipo aksamlarına dadanılmıştı. Bunlarla ilgili akıbet 3 aydır ekiplerimiz düzenlenen bire bir hazırlık yaptılar. Evvel, 32 ekip, 180 personelin katılımıyla faaliyetler yaptık. Bu operasyonda 11 adreste yapmış olduğumuz çalışmada 21 hırsızlık olayını aydınlattık ve bu adreslerde 20 nüsha tüfek, 5 adet tabanca, çok sayıda stoper alet, mühimmat ve bir hacim eroin ve tarihi nişane olduğunu düşündüğümüz 1 sayı yüzük oyunu, 2 sayı motor, 1 nüsha ganimet oto bulduk. 12 şüpheliyle ilgili hareket yaptık. Bu operasyonda yakaladığımız şüphelilerin 11’inin 2 ile 62 arasında suç kaydı bulunuyor. 12’nci bed ise inşaat şirketi olan tıpkı insan ve bu şahıs bizim tespitlerimize bakarak organizatör, çete lideri olan tıpkı nefer. Sipariş üzere yapım malzemeleri çaldırıyor ve bunları elan sonradan pazarlıyor. O şahsı de gözaltına aldık, adli işlemler bitmeme ediyor” diyerek konuştu.

Share: