Malikanesi FBI ajanları aracılığıyla basılan Donald Trump başkaldırı etti: Tek BENDE başkanının başına böyle bir özdek gelmedi

Temas yaptığıyla görüngü olan bozuk ESIR Başkanı Trump, bu nöbet de FBI ajanlarının evini aramasıyla gündeme geldi. Haberi şahsen duyuran Trump, bağlanmış bire bir izah yaptı.

“IYICENE EVİM İŞGAL ALTINDA”

Trump, ” Florida, Palm Beach’teki adamakilli evim Mar-A-Lago şu anda abluka altında, büyük tıpkı FBI ajanı grubu aracılığıyla sel yapılıp işgal edildi, bu milletimiz amacıyla çirkin bire bir zamandır. Daha geçmiş tek ÇAKER Başkanının başına böyle tıpkı husus gelmedi.” ifadelerini paylaştı.

Trump’ın Florida’daki evi.

KASALARINDAN BİRİ KIRILDI

FBI ajanlarının mülkünde bulunan tıpkı kasayı kırdığını iddia eden Trump, “İlgili kerem kurumlarıyla yapılan düzentileme ve hareket birliğinden bilahare evime yapılan bu bilgisiz yeğin zaruri yahut makul değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

GİZLİ KAYITLAR ARANIYOR

Associated Press, konudan bilgisi mevcut kişilere dayanarak, FBI aramasının, Trump’ın Beyaz Saray’daki görevi sırasında Florida’daki ikametgahına belirsiz kayıtları alıp almadığına ilgilendiren bir soruşturmayla ilişkin olduğunu belirtti.

Adalet Bakanlığının, bu yılın başlarında Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi vasıtasıyla Mar-A-Lago’dan alınan 15 kutu belgenin içinden çıkan muamma kayıtların varlığını araştırdığı kaydedildi. Federal yasaların, bilinmez ihtişam belgelerinin yasalarca muayyen çıkışlı yerlerden dışarı çıkarılmasını yasakladığı bilgisi paylaşıldı.Share: