Manisa FK-Ankara Keçiörengücü maçının arkası sıra

Spor Dip 1. Lig’in 16. haftasında sahasında Ankara Keçiörengücü ile golsüz berabere kalan Manisa FK’nin beceri direktörü Uzun Eriş, beraberliği kayıp namına görmediğini söyledi.

Mümin Özkasap Stadı’nda oynanan maçın peşi sıra planlı matbuat toplantısında açıklamalarda mevcut Eriş, ligin bereketli takımlarından Ankara Keçiörengücü’nün deplasmanda dolgunca bire bir performans sergileyen aynı takım olduğunu ve bu anlamda ferah tıpkısı uğraş beklentisiyle müsabakaya çıktıklarını dile getirdi.

İlk yarıda istedikleri kabilinden mücadele edemediklerini vurgulayan Eriş, “Rakibi kendi sahasına hapsetmedik. Bunun üstelik sıkıntılarını yaşadık. İkinci devrede ise takımız dolgunca tıpkı savaş ortaya koydu. Maçın genelinde iki takımın birlikte pozisyonu yoktu. Gençlerimizin kazanımlarını sahada oynayarak ihata etmek bizim adımıza bayram oldu. Bugünkü beraberliği kaybolma yerine görmüyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Oyuncularından Nizamettin Çalışkan’ın güzeşte hafta yaşadığı yanılma sonucu sezonu kapattığını hatırlatan Eriş, ahzetmek istedikleri galibiyeti Nizametin Çalışkan’a bergüzar etmeyi planladıklarını ama bunu başaramadıklarını sözlerine ekledi.

Ankara Keçiörengücü cephesi

Ankara Keçiörengücü Ustalık Direktörü Taner Ölçüsüz bile deplasmanda alınan aynı puanın kendileri üzere zer değerinde olduğunu belirterek, evvel devrede boyut üstünlüğünün kendilerinde olduğunu, ikinci yarının ise dengede geçtiğini kaydetti.

Pozisyona girmekte zorlandıklarını, girdiklerini de sonlandıramadıklarına dikkati calip Sivri, “İki bando da galibiyeti istedi, oyun gitti geldi. Çokça fazla gidişat üretemezsek üstelik davranış zevki mücadelesi alçak bir maçtı. Uğraş, golü kim atarsa o galip olacak izlenimi verdi. Genel hatlarıyla baktığımız iki bando üzere üstelik birer nokta maçın hakkı gibiydi.” ifadelerini kullandı.

Share: