Manisa’da kış lastiği denetimi başladı

Şehirlerarası angarya ve sâri haiz vesait amacıyla getirilen şita lastiği zorunluluğu çerçevesinde, gidiş geliş ekipleri Manisa’nın Salihli ilçesinde denetleme yaptı.

Tüm büyüklük genelinde 1 Aralık itibariyle şehirlerarası denge ve muvakkat taşıyan ticari vesait için şita lastiği arızi zorunluluğu geldi. Şita şartları dolayısıyla trafik kazalarının önüne geçilebilmesi ve duygusal kaybının önlenmesi amacıyla getirilen şita lastiği zorunluluğu çerçevesinde denetimler başladı. Salihli Nahiye Gidiş Geliş Bakı İstasyonu ekipleri vatandaşların emin yolculuklar yapabilmesi amacıyla Ankara- İzmir E96 karayolu Durasıllı ve Gökkaya Mahallesi’nde kamyon, tır ve sâri otobüslerinin lastiklerini denetledi. Polisler, oyun aleti ile lastik diş derinliğini ölçerken, derinliği 4 milimetreden birkaç olan vesait denetimden geçemedi. Şita lastiği sıfır pusat sahiplerine ise bin 152 liralık ukubet kesildi.

Sürücülere şita lastiği ve gidiş geliş kurallarına uymaları konusunda uyaran Kesim Trafik Amiri Nedim Fikirli, “Kış mevsimi boyunca trafik güvenliğinin korunması ve gidiş geliş akışının kıvrak adına sürdürebilmesi amacıyla denetimlerimize bitmeme edeceğiz” dedi. – MANİSA

Share: