Manyas’ta öğretmenlerle yıpranmamış terbiye tedrisat yılı toplantısı düzenlendi

Balıkesir’in Manyas ilçesinde, 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılının başlaması nedeniyle okul idarecileri ve öğretmenlerin katılımıyla toplantı yapıldı.

Manyas Kaymakamı Koray Polat, Müftülük Konferans Salonu’ndaki toplantıda, yeni eğitim tedris yılının aynalı olmasını diledi.

İlçede meslek çağına gelen her çocuğun kesin okul ile buluşturulmasını isteyen Polat, “Yetişek olmazsa olmazımızdır, bu konuda mukteza özeni göstereceğinize samimiyetimle inanıyorum. Geçen sene Başarıyı Ihya Projesi (BİGEP) kapsamında okulları sıkça müzakere ederek sizlerle bire bir araya geldim. Bu yıl bile gine bu başarıyı artırarak devam ettireceğiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın donanımlı birer fert olmalarını temin etmek için özveriyle çalışmamız gerektiğini unutmayalım.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Ulu Tatlı birlikte Vali Hasan Şıldak eliyle uygulamaya konulan BİGEP’e sahip çıkılması ve buna paralel kendisine sükse katsayısının daha birlikte yükseltilmesinin, el ve ilçelerdeki yetişek ordusu ile gerçekleşeceğini anlattı.

Share: