Mardin’de Nevruz kutlamasında skandal görüntüler! HDP’li Günay’ın bile katıldığı etkinlikte PKK paçavrası açtılar

Mardin’üstelik baharın gelmesiyle birlikte Nevruz kutlamaları başladı. Kutlamalar geçmiş olarak Kızıltepe ilçesinde yapıldı.

HDP’Lİ GÜNAY DA KATILDI

Kutlama için Kızıltepe Otogar Meydanı’na görüntü kuruldu. HDP Sözcüsü Mardin Saylav Ebru Günay dahi etkinliğe konferansçı olarak katıldı.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK BAYRAĞI AÇTILAR

Etkinlikte, kurulan görüntü üzerine sâdır ve kalabalık arasında kâin maskelenmiş yıldırı örgütü yandaşları, PKK paçavrası açtı. Kabalalıktan PKK terör örgütü lehine sloganlar atıldı.

KUTLAMANIN ARDINDAN VAZIYETLER BAŞLADI

Kalabalık içerisinde mevcut aynı takım, yıldırı örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atınca, polis tazyikli su ve biber gazıyla engelleme etti. Gruptan bazen eşhas polise taşla kıymet verdi. Çok sayıda can gözaltına alınırken atık taşların eski ettiği bazı otomobillerin camlarının kırıldığı görüldü.

BATMAN’DE 27 GÖZALTI

Batman’bile fuar alanında düzenlenen etkinliğe HDP Batman milletvekilleri Ayşe Çevik Başaran ve Mehmet Rüştü Tiryaki katıldı. Etkinlikte yıldırı örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı. Programın peşi sıra polise taş ve muattal fişek atan gruba engelleme edildi. 27 emanet gözaltına alındı.

BİNGÖL’DAHI BIRLIKTE ANALOG GÖRÜNTÜLER

Bingöl’deki etkinlik üstelik Sayrılarevi Caddesi’ndeki alanda yapıldı. Etkinlikte PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı. Polis müdahale etti.

Share: