Marmara Bölgesi’nde yalaz zaman normallerinin 4 ila 9 paye altına düşecek

Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren çekicilik sıcaklığının yağışlarla düşmesi ve hafta süresince mevsim normallerinin 4 ila 9 kademe altında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji 1. Havza Müdürlüğü İstanbul Bölge Adisyon ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya bakarak, serencam günlerde çekicilik sıcaklığının sezon normallerinin 6 ila 10 kademe üzerinde olduğu bölgede, 19 Ilkgüz’den itibaren gelgel sıcaklığının kademeli adına düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve zaman normallerinin altına gerileyeceği tutum ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya çevresinde, perşembe haset ise toprak genelinde evcil olarak görülecek bora şeklindeki yağışların, cuma ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına kadar aktif olacağı, gelgel sıcaklığının mevsim normallerinin 4 ila 9 derece altında seyredeceği hesap pusulası ediliyor.

Ani flama değişimleri ve kuvvetli meteorolojik hadiselerle ilgili Meteoroloji Umumi Müdürlüğünün yayınlayacağı hava durum raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle strateji edilmesi ehemmiyet sunu ediyor.

Mıntıka illerinde bu hafta muhtemel günün genişlik yüksek albeni sıcaklıkları 19 Eylül Pazartesi ve 23 Ilkgüz Cuma günleri amacıyla şu şekilde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

Share: