Marmara derbisinde ezeli rakipler bu posta depremzedeler için oynadı

Geliri depremzedelere bağışlanmak için Marmara derbisi yerine adlandırılan mücadelede iki ezeli rakip Kocaelispor ile Sakaryaspor karşı karşıya geldi. Mecmu 17 bin 500 biletli seyircinin izlediği karşılaşma, mihman kol Sakaryaspor’un 2-0’lık üstünlüğüyle sonuçlandı.

Kahramanmaraş merkezli iki balaban depremin ardından ezeli rakipler Kocaelispor ve Sakaryaspor, hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Bilcümle gelirleri hareket bölgesi için AFAD ve Kızılay’a bağışlanacak olan karşılaşma Kocaeli Stadyumu’nda oynandı. Tarihi pik Kocaelispor maça İsmet Yumakoğulları, Alihan Kubalas, Sarp Kılınç, Okan Eken, Tayfun Aydoğan, Bay Çölgeçen, Mehmet Tetikte, Emre Nefiz, Mehmet Yılmaz, Samed Mehabetli Kayaç ve Beykan Parıltı 11’iyle çıktı. Sakaryaspor’birlikte ise önce 11’de Dünya Topaloğlu, Çağlar Menderes, Kabongo Kasongo, Oğuzhan Akgün, Michael Jan Nalepa, Hakan Zor, İsmail Erdoğan, Dmytro Grechyskin, Bülent Teferruatlı, Oğuz Sebep ve Beklenti Aldanmaz görev aldı. Mihman ekip Sakaryaspor, 18. dakikada Kabongo Kasongo’nun ayağından bulduğu golle 1-0 öne geçti, 90. dakikada ise İbrahim Has’ın golüyle adet 2-0’a gelirken, karşılaşma üstelik bu skorla tamamlandı.

Öte yandan depremden etkilenen illerin plaka kodlarının balya geldiği dakikalarda kent ismi anons edildi. Bütün sekilik anonslara “Burada” diye niteleyerek fiyat verdi. 14 bin Kocaelispor, 3 bin 500 Sakaryaspor tevessül etmek üzere toplanmış 17 bin 500 bilet satıldı. Müsabaka öncesinde iki takımın lehtar grupları olan Hodri Meydan ve Tatangalar birbirlerini alkışlarken, sahaya çıkan rastgele iki takımın futbolcuları dahi bu arada tribüne çağrıldı. İki takım yöneticileri maçtan evvel hukuk mesajları verirken, Kocaelispor Başkanı Açık Deniz Kucak ile Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç birbirlerine armağan ikram etti. Afet bölgesinden Kocaeli’ye gelen depremzede çocuklar bile maçı izleme ederken tıpkısı kısmı futbolcularla beraber maç önü seremonisine artık. Maçın sonuç 10 dakikası ise iki bando tribünleri ortada yaşanan gerginlikle geçti. – KOCAELİ

Share: