Marmara Kamp & Karavan ve Huy Sporları Fuarı kapılarını açtı

3. Marmara Dinlenme Kampı & Karavan ve Natür Sporları Fuarı Marinturk İstanbul City Port Pendik’te natür tutkunları ve akla yatkın fiyatlara dinlence yazmak isteyenler amacıyla kapılarını açtı.

Küçük Asya Expo Fuarcılık açıklamasına bakarak, 25 Eylül Ilişki akşamına kadar çıplak kalacak fuarda, toplanmış değeri 900 Milyon TL’yi bulan yüzlerce im görülebilecek.

Birçok yerel ve uluslararası markanın ati yılki bakir sezon ürünlerinin ilk kez görücüye çıktığı, yeni benzeri karavan sahibi atılmak talip yada var olan karavanını veya dinlenme kampı ekipmanını yıpranmamış modeli ile değişmek, kullanılmamış dekorasyon ve aksesuarları temaşa etmek talip alıcılara, hayallerindeki kamp ortamına telaki imkanı sağlayacak olan 3. Marmara Dinlenme Kampı & Karavan ve Natür Sporları Fuarı, kapılarını açtı.

25 Eylül Alışveriş akşamına kadar peyda kalacak fuarda, toplam değeri 900 Milyon TL’yi bulan yüzlerce işaret görülebilecek. Anadolu Expo Fuarcılık eliyle düzenlenen fuarda, boyutu 6 metre rubai ile 40 metrekare beyninde mütebeddil Karavanlar ve boyu 3 metre ile 9 metre ortada değişen tekneler, Tiny House’lar, Çadır görünümlü Karavan, çadırlar ve katıksız hayat, dinlenme kampı hayatına müteveccih parçalanmamış ürünler ve aksesuarlar düzlük alıyor.

Salgın dönemiyle birlikte izole tatilin gözdesi olan ve ihracatını 3’e katlayan Türkiye ortamında bile as rekorları afet karavan sektörü Türkiye’de ilk kez 3’üncü Marmara Kamp & Karavan ve Huy Sporları Fuarında buluştu. Karavan Parklarının ve kamping organizasyonlarının birlikte katıldığı fuar, karavan sahibi olmak isteyenlerin ihtiyacına akla yatkın yüzlerce seçeneği tıpkı arada bulmaya olanak sağlıyor.

4 yabanlık bir ailenin yaşayabileceği boyu 3 metre ile 9 metre beyninde mütebeddil iktisadi teknelerin, Tiny House ve Otağ üreticilerinin üstelik katıldığı Fuar, Karavan sahibi olmak isteyenlerin seçkin konuda bilgelik alabileceği şümullü ve çokça alternatifli Türkiye’nin yeryüzü büyük karavan fuarı namına kapılarını açtı.

600 üstü imalatçı firmanın katıldığı 3. Marmara Kamp & Karavan ve Natür Sporları Fuarı; ahzüita lideri olan Çekmece Karavanların birlikte Moto Karavan, Anahtar üstü deri karavan, Karavan, Tiny House kadar gelişigüzel zevke hitap edecek değişik natürel hayat seçeneklerini bire bir arada sunuyor. Çekme Karavanların averaj 59.000TL ile 500.000TL arası, Moto Karavanların ise 450.000TL – 4.000.000TL arası bir bey karşılık aralığında olduğu fuar seçme cebe hitap edebilecek üstelik bir profile sahip.

2 yılda yetiştirici sayısı 5 katına çıktı

Açıklamada görüşlerine düz verilen Anadolu Expo Fuarcılık Umumi Heyet Başkanı Sadettin Tembel, “Pandemi sonrası tatilin yeni gözdesi olan karavan sektörü, Türkiye’dahi bu yıl sonu 600 milyon doları görecek. arka arkaya açılan Karavan otoparkları ve Dinlenme Kampı alanları ile alay malay Türkiye’üstelik üstelik 500 milyon dolarlık tıpkısı kesim haline mevrut kamp karavan üreticileri, 2023 modellerini 3. Marmara Kamp & Karavan ve Doğa Sporları Fuarı’nda ilk defa tanıtacak. Sektörde sonuç 2 yılda yetiştirici sayısı de 5 katına bundan sonra. Avrupa ülkeleri özellikle tevessül etmek üzere ihracat de acilen yükseliyor.” ifadelerini kullandı.

Yüzde 400 artan karavan satışlarına üreticilerin yetişemediğini belirten Haymana; ” Şu anda kâm fazlalığından dünya ayrımsız karavanın arz er 1 yılda teslim edilebiliyor. Güçlükle dışından bile haddinden fazla fazla rica geliyor. Türkiye’deki üreticiler bire bir zamanda Avrupa’nın karavan alanında yarım yamalak kaldığı noktalarda kısık benzeri tedarikçisi konumuna geldi. 3. Marmara Kamp Karavan ve Huy Sporları Fuarı’na bu sene 32 ülkeden ziyaretçi bekliyoruz.

İhracat atağında mevcut firmalar, düet görüşmeler yaparak Türkiye’yi Karavan üretiminin merkezi haline deklare etmek istiyor. Fuarda Kemiksiz çekicilik sevenler için ailece katılabilecekleri tıpkı ziyafet havasında düzenlenecek olan organizasyonda umum delege ve ziyaretçiler sevinçli çatlak geçirecekler.” değerlendirmesinde bulundu.

“Karavan rotaları ve kamp alanları oluşturuluyor: Rastgele yerde eviniz var”

Türkiye’bile karavanların sayısı arttıkça karavan otoparkları probleminin oluşmaya başladığını vurgulayan Tembel, şunları kaydetti:

“Böylelikle hem kiralama hem de sanayi marifetiyle şirketler oluştu. Gelişmeye ilişkin yerine karavan kamp alanlarının oluşturulması gerekiyor. Çünkü karavanınızı alıp, serian deniz kenarına çekeyim orada denize gireyim mantalitesi bundan sonra muteber değil. Hem güvenlik açısından hem artık ailecek dinlence tercihi olmaya başladığı için aksata imkanları olması ve elbette teknolojik destekler gerekliliği nedeniyle Karavan rotaları ve Kamp alanları yeğleme ediliyor.

Şimdi bununla alelhusus doğal güzelliklerin olduğu bölgelerde benzeri zir çatı süreci başladı. Örneğin Karadeniz’üstelik başlayıp, Şark Anadolu ve Güneydoğu’ya ya birlikte Akdeniz’e uzanan bazen rotalar oluşturulacak. 10-15 günlük gezi imkanı sunulacak. Nazik açar isticar şirketlerinden karavan kiralama imkanı sundu. Belkili bir karavan arızası oluşması ve bakir karavan getirilmesi imkanı dahi sağlayacak. Böylelikle eskimemiş bire bir turizm alanı bile oluşturulacak.”

MarinTurk İstanbul City Port ev sahipliğinde gerçekleşen 3. Marmara Kamp & Karavan ve Natür Sporları Fuarı bahir üzerindeki fuarlara eskimemiş ayrımsız sağ açıklık ve basiret getiriyor. Erişim açısından mükemmellik ayrımsız konumda olan MarinTurk İstanbul City Port, merkezi konumu ve bilinirliği ile bile binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak.

Share: