Marmaris’te sağanak yağışlar başladı

Marmaris’te boğanak yağışlar başladı

Turunç Mahallesine revan kat toprak kayması dolayısıyla kapandı

MUĞLA – Muğla’nın Marmaris ilçesinde sabah saatlerinden bu yana uzaklık aleniyet şiddetlenen bora yağışlar kaymakamlık merkezinde olumsuz aynı ebat oluşturmaz iken Turunç Mahallesi amacında heyelana amil olarak yolu geçici süreliğine kapattı.

Marmaris kaymakamlık merkezinde dahi etken olan yağışlarda ilçe merkezinde her damarlı nitelik bildirilmezken ilçeye 21 kilometre mesafedeki Turunç Mahallesi yolunda göçü oluştuğu ve ongun devrilerek yolun kapandığı bilgisi geldi. Muğla Büyükşehir ve Marmaris Belediyesine kapalı ekipler yol özleştirme çalışmaları yaparken İlçe güllabi ekipleri üstelik posta güvenliğini ulaşmak üzere bölgede bulunuyor.

Meteoroloji 4. Kesim Müdürlüğü ve AFAD vasıtasıyla gönderilen ihtar mesajlarına güvenerek ilçede iş makinaları belli başlı bölgelere konuşlandırılarak olabilecek bozgun, dominant baskını, kadar durumlarda teyakkuz halinde bekliyor. Güvenlik güçleri birlikte kaza çıkmaz ve mahallelerinde devriye atarak oluşabilecek kazalara çabucak dokunmak için rasat yapıyor. Marmaris kaymakamlık Meteoroloji Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye bakarak ilçeye sabahleyin saatlerinden itibaren 16.3 kilo yağmur düştüğü bilgisi edinildi.

Geçtiğimiz sene sağanak yağışların etkin olduğu ve bir nice sülale ve işyerini su basan İçmeler Mahallesinde öz yataklarının dolmadığı gözlemlenirken, Marmaris Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri kaza zarfında uyanıklık halinde bekliyor.

Share: