Mehmet Özhaseki: “Şayet Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden çekilme ederim”

Mehmet Özhaseki: “Şayet Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden ricat ederim”

KAYSERİ – SELIM Fırka Yerli Yönetimlerden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Yukatel Kayserispor tesislerini ülfet etti. Özhaseki ziyareti sırasında CHP Kayseri Saylav Aheste Arık’ın Mehmet Özhaseki’nin uray başkanlığı döneminde 15 milyon TL köprü parası verdiği iddialarına kıymet yaptığı açıklamasında, “Eğer Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden çekilme ederim” dedi.

CHP Kayseri Saylav Ağırbaşlı Sıska’ın Mehmet Özhaseki’nin şehremaneti başkanlığı döneminde 15 milyon TL’ye köprü yaptırdığına dair Sayıştay raporu olduğu ancak köprünün beyninde olmadığı iddialarına yanıt veren AK Tümen Yerli Yönetimlerden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “2-3 sene ilk CHP Genel Merkezi’nden kaynaklı trol ordusunun başlattığı “15 milyonluk güreşçi köprüsü nerede?” diyerek tıpkı sloganlaştırarak, üzerime vürut operasyonları yaptılar. Daima de tekrarlıyorlar. Herhalde Yalova’daki mitingde Eksiksizlik mir az buçuk zorda kaldı. Zira nazik miting diyerek her tarafa duyurdular. Milletvekillerinin baştan sona gittiler Yalova’ya. O iri mitingde bile 700-800 emanet toplayabilmişler. belediye başkanı arkadaşımız devlet başkanı bile Yalova Belediyesi’nden mahkeme kayıtlarına esbak 20 küsür trilyonluk ayrımsız arakçılık var. Başkanı de görevden aldılar bundan çevre. “Buna dahi yanıt ver” diye niteleyerek pankart asmışlar. Ego bunu toplumsal medyadan paylaştım. Arkadaşlarımızın hoşuna gitmemiş herhalde. Onun için dersiz topsuz ayrımsız torbayı gine doldurarak, konu salatası içerisinde “Sen önce 15 trilyonluk şu köprü nerede? Onun cevabını ver” demiş. Bunun cevabını Sayıştay arıyor bulamıyor. İftiraya yakışmak print bire bir şey. Ancak nihayetinde biz siyasetçi insanlarız, siyaseti temaşa ediyoruz. Toplumun önündeyiz, çoluk çocuk ve torunlar bile bizi izliyorlar. Kırıcı sözleri söylemekten tevakki ediyorum amma en azından şurası söylüyorum, bunu söyleyen tıpkı saylav arkadaş olduğuna bakarak beyninde bire bir hile var. Bu hile evet bana ilişik ya ona ait. Hile de kimseye yakışmaz. Eğer banal Sayıştay kararında benden 15 milyonun hesabı sorulmuş, tıpkı güreşçi köprüsü beğenmek amacıyla 15 milyon TL servet vermişsem, anca aynı güreşçi köprüsü yoksa arasında ben bugünden itibaren mebusluk sıfatımdan incizap ediyorum. Toplum önüne aynı elan çıkmayacağım. Böyle bire bir domates dolması kâfi doğrusu ama değilse, iftira eden insanın üstelik şahsiyeti, namusu, şerefi varsa benim söylediğimi söyleyip anında ricat etmesi lazım” dedi.

Yine CHP Kayseri Milletvekili Okkalı Ark’ın otoyollarla ait iddiasına cevap veren Özhaseki, “Otoban seçme şehre özel yapılmaz. Otoyol benzeri taraftan başlar, şehrin ucuna kadar giderken bağlantı yollarıyla onlarca şehir ondan yararlanma ayar. Sonunda yapılan bu otoyol Urfa – Antep’e büyüklüğünde bitmeme fail Adana üzerinden giden tıpkı otoban. Gelişigüzel mülk o bağlantıyı kullanır. Bu zamana kadar Kayseri’nin sunma kese angajman yolu eskiden beri hep Nevşehir denildi. Ben defalarca Nevşehir eğin gittim, yüz kere Kırşehir cisim ölçtüm ve Kırşehir’in daha kese olduğuna kanaat getirdim. Memduh başkanımızla gittik ve bilahare üstelik haritalar üstünde çalıştık ve Kırşehir bağlantısı elan uygun diye ifade verdik. Sonrasında Eriştirme Bakanlığımız ihalesini yaptı. Ortalama olarak söylüyorum Kayseri yolu gine Ankara’ya 320 kilometre. 200 kilometresi otoyol, 120 kilometresi çift öğün. Hem de inmek üzere. Bunu yapmak birlikte bizim iktidarımıza felek oldu. Onlar dahi konuşsunlar kılükal etsinler. ben bu şehirde 21 sene belediye başkanlığı yaptım. Şayet yaptıklarımı şurada sıralasam Gösterişli Cılız sabaha büyüklüğünde okusa bitiremez bunu. Tıpkı üstelik CHP’lilerin yaptığı kötülükleri anlatsam, sabaha kadar sıralasam onları bile bitiremezler. O yüzden dolgunca iş yapanın muhakkak takiben mütekellim peki. Biz hareket yapacağız, onlar birlikte konuşacaklar” ifadelerini kullandı.

Kayserisporla ilişik değerlendirmelerde mevcut Mehmet Özhaseki, “Güzeşte hafta içerisinde Kayserisporumuzda beribenzer gravite vardı. Arkadaşların maaşlarının yatması lazım ediyordu. Yatmazsa boşta kalacak ihvan, ihtiyacı olan rüfeka vardı. Haklılar, dünyanın dört bir yoluyla gelen hevesli futbolcular burada ne yaparlar? Kıymet üzere oynarlar. Bedelini veremeyecekseniz o çocukları çağırmayacaksınız. Bu şehrin borcu namına görünür. Berna hanımın ya bile Kayserispor yönetimindekilerin borcu kendisine göremezsiniz. Kayserisporla hepimiz alım duyuyoruz, iftihar ediyoruz. Sonuçları hangi olursa olsun hepimiz tartışıyoruz. İyi çıktığında kötü çıktığında hepimiz bire bir şeyler söylüyoruz. O devir bizim üstelik elimizi taşın altına koymamız lazım. Akıbet bulduğumuz formüllerle tıpkı yardım kampanyası başlattık balaban firmalardan. Bunu Berna karı açıklar. Oradan 2-3 dönüş önce futbolcuların maaşları yatırıldı, rahatladılar. Önümüzdeki günlerle ait da esasen gâh temaslarımız var. İnşallah futbolcuların hepsinin borçları gününde ödenecek bundan sonra” dedi.

Share: