Menteşe Belediyesi Zinde Kentler Birliği’nin Hakem Heyeti Özel Ödülünü Kazandı

Muğla Reze Belediyesi, ‘Kurumsal Karbon Göl Ayağı İzi Azaltım Projesi’ ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği yoluyla planlı Dimdik Şehirler Yeryüzü İyi Aplikasyon Yarışmasında Jüri Özel Ödülü kazandı.

Türkiye Mıhlı Kentler Birliği yoluyla bu sene 13’üncüsü düzenlenen, 45 örgen belediyenin 143 projeyle başvurduğu Mıhlı Şehirler Genişlik İyi Aplikasyon Yarışması sonucunda Menteşe Belediyesi ‘Kurumsal Karbon Kadem İzi Azaltım Projesi’ ile Yargıcılar Kurulu Hususi ödülüne müstahak görüldü.

Menteşe Belediyesi vasıtasıyla hazırlanan ve Güney Veli Kalkınma Ajansı aracılığıyla yüzde 100 armağan desteğiyle uygulamaya başlanan proje ile belediye binalarının karbon salımını tenkis etmek adına binalarda mukteza çarpıcılık ve bakımlar mamul ve personele eğitimler verilmişti.

BELEDİYE BAŞKANI GÜMÜŞ: ÇEVREYE DUYARLI BİR REZE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Şehremaneti’den yapılan açıklamaya göre Reze Belediye Reisi Bahattin Gümüş şunları kaydetti:

“Çevreye duyarlı, doğaya saygılı ve nefes alınabilen benzeri Reze için çalışıyoruz. Bu kapsamda hizmetlerimizden ve binalarımızdan kaynaklı oluşan karbon bukanak izi oranını düşürmek üzere projemizi hayata geçirdik. Binalarımızda lazım yalıtımları ve bakım işlemlerini tamamladık. Tasarrufu yöre planda tutarga bakım ürettik ve konuyla ait değişik eğitimler vererek personelimizi bilgilendirdik. Bunun sonucunda projemiz, ‘Metin Şehirler Yeryüzü İyi Uygulama Yarışması’nda Jüri Özel Ödülünü kazandı. Projede emeği sabık kadro arkadaşlarımızı kutluyor, vacip hassasiyeti gösteren personelimize de teşekkür ediyorum.”

Share: