Meteoroloji, Ülkenin Gün Batısı Kesimlerinde Beklenen Sağlam Yağış İçin Vatandaşları Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), bugün tün saatlerinden itibaren İzmir, Vazıh, Manisa’da ve ferda Balıkesir, Bursa ile Bilecik, Kütahya, Yardımcı, Muğla, Eskişehir ve Ankara’da beklenen akva sağanak yağışa karşı vatandaşları titiz olmaları konusunda uyardı.

MGM’den bugün yapılan uyarıda, bu akşam saatlerinden itibaren İzmir, Ziyalı, Manisa’da ve erte Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Eskişehir ve Ankara’nın yıldız ve batısında akva, sağlam boğanak yağmur beklendiği duyuruldu. MGM’nin uyarısı şöyle:

“Yapılan akıbet değerlendirmelere göre; bu tün saatlerinden sonra İzmir, Ziyalı, Manisa’da, ferda (13.12.2022 Salı haset) Balıkesir, Bursa ile gittikçe Bilecik, Kütahya, Çeltek, Muğla, Eskişehir ve Ankara’nın kuzey ve batısında sağlam (21-50 kg/m2), İzmir, Okumuş’ın ağız kesimleri, Manisa ve Muğla çevrelerinde domestik namına çok sağlam (51-75 kg/m2) bora, yaka kesimlerde yer düzlük gök ses sağanak yağmur bekleniyor.

Kuvvetli yağışlarla alay malay, hâkim, taşkın, ulaşımda aksamalar, yıldırım, Cenup Iye kenar kesimlerinde aşağılık yetenekli yoğun ve yağmur takkadak kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara alın dikkatli ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: