Meteoroloji uyardı: Sağlam yağmur 4 çağ enerjik olacak

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak; Kuzey, çöz ve doğu kesimlerinin modüler meydan saha çokça bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun maşrık akarsu, Gün Doğusu Akdeniz’in doğusu, Şark Anadolu’nun kuzey ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ılımlı ve maşrık Toroslar mevkiinin yerel başlamak için boğanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı, özge yerlerin beş altı bulutlu ve zahir geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Ölçülü ve Karadeniz bölge geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak sağlam olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman curcunalı bora yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Ölçülü ve Karadeniz kesim geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik kendisine kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek huysuz şartlara karşı (apansızın dominant, yerli su baskını, saika, yağmur takkadak kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Şarki Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve meydan düzlük gücük sürekli fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın (Ağaç ve rekiz devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb) tetik ve müdebbir olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlanmış, doğusunun meydan yer modüler bulutlu, Çarşamba Sakarya çevrelerinin evcil görünmek üzere boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlanmış

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlanmış

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve beş altı bulutlanmış

EGE

Az bulutlanmış ve ayan geçeceği durum ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlanmış

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlu ve kategorik

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile ılımlı ve şarki Toroslar mevkiinin evcil olmak üzere boğanak ve asuman curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba evcil girmek amacıyla boğanak ve gök curcunalı bora yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlanmış ve küşade, çöz kesimleri modüler bulutlu

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba yerel başlamak üzere bora ve gök patırtılı bora yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve çıplak, giderek modüler bulutlanmış, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun yerel atılmak amacıyla boğanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonra kuzey ve şarki çevreleri domestik görünmek amacıyla sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba öğle saatlerinden bilahare yerel gelmek için bora ve gök ses boğanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve çıplak, tedricen parçalı bulutlanmış

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan cenup çevreleri evcil oluşmak amacıyla bora ve asuman curcunalı bora yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı meydan vadi haddinden fazla bulutlu, kesim genelinin domestik almak amacıyla aralıklı boğanak ve düzlük saha asuman gürültülü sağanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda domestik namına sağlam olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare yerel başlamak üzere bora ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba yerel tevessül etmek amacıyla boğanak ve asuman curcunalı bora yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlanmış, yerli girmek üzere boğanak ve gök ses sağanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, evcil almak amacıyla boğanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda kayran vadi sağlam olması bekleniyor.

ORTA ve GÜN DOĞUSU KARADENİZ

Parçalı düz kayran çok bulutlu, toprak genelinin yerel olmak amacıyla aralıklı sağanak ve düzlük düz gök ses bora yağışlı geçeceği anlayış ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, yerli almak üzere sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba yerli adına sağlam kalkmak için espaslı sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan evcil kendisine sağlam almak üzere espaslı sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba domestik namına sağlam görünmek üzere espaslı boğanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

ŞARKI ANADOLU

Parçalı düz düz çok bulutlanmış, kuzeyi ile anbean batısının domestik koyulmak amacıyla bora ve asuman gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Çarşamba öğle saatlerinden bilahare Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli adına akva olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği durum ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve saha meydan haddinden fazla bulutlanmış, gün ortası saatlerinden sonraları yerel koyulmak amacıyla bora ve gök patırtılı boğanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve yer kayran haddinden fazla bulutlu

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerli tevessül etmek üzere sağanak ve gök ses boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve arada bir kısa mütemadi sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği hesap pusulası ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlu ve örtüsüz tedricen modüler bulutlanmış

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare evcil girmek üzere sağanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlu ve celi giderek modüler bulutlanmış

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlanmış ve ayan zamanla parçalı bulutlanmış

Share: