Meteoroloji’den eleştiri uyarı! İstanbul’da yarın sağlam yağmur bekleniyor

Meteoroloji, AKOM ve AFAD’ın uyarılarının peşi sıra beklenen boğanak yağış cemaziyelevvel akşam ezanı İstanbul’da etkili oldu. Asuman curcunalı yağış, sabaha büyüklüğünde aralıklarla devam etti. Sabahleyin saatlerinde ise Arnavutköy, Alibeyköy, Sarıyer ve Esenyurt kabil bir nice noktada bora hayatı huysuz etkiledi. Çıkmaz ve caddeler göle dönerken vesait yollarda kaldı. Bazı eş ve gelişim yerlerini ise su bastı.

METEOROLOJİ’DEN YENİ UYARI

MGM İstanbul Toprak Tahmin ve Er Ikaz Merkezi’nce yapılan açıklamada, ferda sabahleyin saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi’nde görülecek gök patırtılı bora yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Edirne’nin güney ilçelerinde ( Enez, İpsala, Keşan, Uzunköprü, Meriç) meydan düz haddinden fazla akva (51-75 kg/m2) olacağının hesap pusulası edildiği bildirildi.

VATANDAŞLARA TEDBİR UYARISI

Açıklamada birden yeğin, feyezan, yıldırım, evcil meşgul yağışı, hortum oluş riski ve yağmur simultane akva rüzgar kadar olumsuzluklara cebin dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.Share: