Meteorolojiden nazik sağanak yağmur uyarısı! Cemi gücüyle geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yoluyla yapılan akıbet değerlendirmelere göre: Ülkemizin şimal, iç ve doğu kesimlerinin modüler ve meydan saha haddinden fazla bulutlu, Marmara’nın yıldız ve doğu akarsu, Şark Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Maşrık Anadolu’nun yıldız ve batısı ile Kırıkkale, Kırşehir, Balkı, Bitlis, Muş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri, Ankara’nın cenup kesimleri ve Çankırı’nın şimal kesimlerinin yerel almak üzere espaslı bora ve düz düz gök gürültülü sağanak yağışlı, değişik yerlerin az bulutlu ve açıkça geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Kalabalık çevrelerinde yerli başlamak için akva olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Gelgel sıcaklıklarının; yağmur düzlük yerlerde az buçuk azalacağı, başka yerlerde yetişkin bire bir değişiklik olmayacağı, genellikle zaman normallerinin altında seyredeceği oranlama ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle şimalli, Akdeniz kıyıları ile Gün Doğusu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir ılımlı kuvvette, Gün Doğusu Anadolu’nun doğusunda cenuplu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) kendisine eseceği durum ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Şarki Karadeniz kıyıları ile Kargaşa çevrelerinde domestik kendisine akva olması beklendiğinden yaşanabilecek ters şartlara cebin (şırakkadak sel, feyezan, sebep, yağmur çabucak kuvvetli rüzgar vb.) titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun doğusunda mağrip ve güneybatı yönlerden sağlam (40-60 km/saat) kendisine esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlanmış, bölgenin doğusu ile Kırklareli çevreleri ve Takirdağ’ın doğusunun domestik koyulmak amacıyla boğanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

EGE

Parçalı, yan kesimlerinin bir iki bulutlanmış ve açık geçeceği tutum ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çokça bulutlanmış, Doğu Akdeniz’in yerli olmak için aralıklı sağanak ve gök ses boğanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlanmış, şarki kesimleri ile Kırıkkale, Kırşehir çevreleri, Ankara’nın güney ilçeleri ve Çankırı’nın şimal kesimlerinin domestik olmak amacıyla espaslı bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, mıntıka genelinin domestik kalkışmak için fasılalı bora yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

ORTA ve GÜN DOĞUSU KARADENİZ

Parçalı ve çokça bulutlu, kesim genelinin yerli görünmek amacıyla aralıklı bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Cıvıl Cıvıl çevrelerinde yer yer akva olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, bölgenin yıldız ve batı kesimleri, Ağrı, Bitlis ve Muş çevrelerinin domestik başlamak için fasılalı boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda cenup ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çokça bulutlanmış, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerli görünmek için bora ve asuman ses sağanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

Share: