Meteoroloji’den sağanak uyarısı! 4 havza, asuman gürültülü sağanak yağışın etkisi altına girecek

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü marifetiyle yapılan serencam değerlendirmelere bakarak, 4 bölgede asuman curcunalı bora yağış bekleniyor.

MARMARA, VELI, AKDENİZ VE KARADENİZ ETKİLENECEK

Rapora göre ülkemizin yıldız, çöz ve mağrip kesimlerinin parçalı ve saha düzlük haddinden fazla bulutlanmış, Marmara’nın gün doğusu su, Mağrip Akdeniz, İç Rum (Sivas ve Kayseri hariç), Gün Batısı ve Mutedil Karadeniz, Maşrık Karadeniz kıyıları, Afyonkarahisar, Denizli, Adana ve Sazak çevreleri ile Hatay’ın kenar kesimlerinin sağanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı, gayrı yerlerin birkaç bulutlu ve küşade geçeceği adisyon ediliyor. Yağışların bu sabahleyin saatlerinde Cıvıl Cıvıl ve Giresun çevrelerinde yerli yerine sağlam olması bekleniyor.

SICAKLIK DEĞİŞMEYECEK

Hava sıcaklıklarında oylumlu aynı başkalık olmayacağı aritmetik ediliyor. Rüzgarın alelumum yıldız ve kuzeybatı, yurdun cenup ve şarki kesimlerinde güneyli yönlerden itidalli kuvvette; Marmara ile Kıran Ege’de yıldız yönlerden sağlam (40-70 km/saat) yerine esmesi bekleniyor.

Yağışların; bu sabah saatlerinde Kargaşa ve Giresun çevrelerinde yerel olarak sağlam olması beklendiğinden yeğin, feyezan, saika, göçü, yağmur anında kuvvetli rüzgar, domestik mahmul yağışı kabilinden olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın; Marmara ile Lep Ege’de şimal yönlerden sağlam (40-70 km/saat) kendisine esmesi beklendiğinden ağaç ve ağaç devrilmesi, bina uçması ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Share: