Meteorolojiden, Şark Karadeniz için sağlam yağmur, Doğu Anadolu’ya sıkıntı uyarısı

Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli bora yağış, Maşrık Anadolu’nun maşrık su amacıyla üstelik akva rüzgar ve sıkıntı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, cumartesi haset Şarki Karadeniz’birlikte muhtemel bora ve yer düz gök curcunalı sağanağın Giresun ve Trabzon çevrelerinde yerli adına kuvvetli (21-50 kg/m2) Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kayran saha haddinden fazla sağlam (40-75 kg/m2) olacağı hesap pusulası ediliyor.

Sel, su baskını, saika, güdük devamlı kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara alın dikkatli ve müdebbir olunması gerekiyor.

Doğu Anadolu’nun doğusunda kuvvetli rüzgar ve fırtına

Tahminlere bakarak, ferda sabahleyin saatlerinden sonraları rüzgarın Erzurum, Ardahan, Kars, Veca, Iğdır, Van, Bitlis, Muş ve Hakkari’nin güneyinde sağlam (50- 70 km/saat) ve vadi düz gücük süreli fırtına (70-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Ağaç ve amut devrilmesi, bina uçması ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara cebin dikkatli ve müdebbir olunması uyarısı yapıldı.

Share: