MHP Genel Komutan Yardımcısı: 2023’te şayet farklı tıpkısı husus olursa bugüne kadar elde edilen kazanımlar ağız ağıza gidecektir

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Karakaya, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Ifade ve Aydınlanma Programı” kapsamında Çorum’un Laçin ilçesindeki tıpkı kıraathanede partilileriyle bir araya geldiği toplantıda, Türkiye’yi taramak ve vatandaşlara ulaşmak amacıyla başlatılan nahiye ve il toplantılarını tamamladıklarını, kaymakamlık ziyaretlerinin bile ayrımsız hafta içinde tamamlanacağını söyledi.

“BE ŞEREFSİZLER, 40 YILDIR SİZ BU TERÖRE BINDI VERİYORSUNUZ”

Ekonomideki sorunların temelinde Türkiye’nin PKK yıldırı örgütüne cebin verdiği mücadelenin saha aldığını belirten Karakaya, “Zaman TBMM’dahi PKK’nın kolu, uzantısı olan tıpkısı siyasal partinin temsilcileri çıkıp iktisat konuşabiliyor. ‘Budun aylak, budun açgözlü, çiftçinin durumu kötü.’ diyebiliyor amma tıpkı Cenabıhak’ın kulu üstelik demiyor ki ‘Be şerefsizler, 40 yıldır siz bu teröre destek veriyorsunuz. Bu kavim dişinden, tırnağından artırıyor, canını veriyor, aynı da sizinle, PKK ile boğuşmak için trilyon dolarlar harcıyor. Hükümetin izinli ağızları, 40 yılda PKK yıldırı örgütüyle mücadelede ve onların ekonomiye verdiği zararlar toplandığında 2 trilyon dolardan bahsediyorlar.” dedi.

TERÖR OLMASA TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU OLMAZDI

Terör örgütlerine cebin Suriye’dahi bile operasyonların sürdürdüğünü hatırlatan Karakaya, Türkiye’nin terörle mücadeleye bütçe fethetmek zorunda kalmasa bugün on paralık dış borcunun olmayacağını vurguladı. Karakaya, yıldırı örgütü FETÖ’nün de Türkiye’nin ekonomisine çok beis verdiğinin altını çizdi.

“BU PAZAR SEÇİME GİDİLSE, PKK’LILAR VE HDP’LİLER KİMİN YANINDA YER ALIR”

Topluluk İttifakı’nın Cumhur Reisi adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, Millet İttifakı’nın ise adayının mahsus olmadığını nâkil Karakaya, “Bu iş seçime gidilse PKK’nın yandaşları, HDP’liler, Cumhur İttifakı mı, Millet İttifakı mı denildiğinde kimin beraberinde yer alır? Ulus İttifakı diyenler Cenabıhak rızası için ahali kaldırsın. Bunu sokakta kime sorsak, peyda ve açık. Kılıçdaroğlu, ‘yeniden bakış açısı yapacağım’ diyor. FETÖ’cüler kimin birlikte saha alır? Bizim konuşu namına sıkıntımız ne? Terör belalarından sıyrılmak. Ekonomi amacıyla üstelik geçim üzere de bu muktezi.” diye niteleyerek konuştu.

ABDÜLHAMİD EĞLEK TAHARRI GEMİSİNİN ÖNEMİ

Karakaya, eskimemiş dünya düzeni teşekkül sürecinin bitmeme ettiğini, Türkiye’nin Suriye’birlikte operasyonlar yaparak, Abdülhamid Han Sondaj Gemisi’ni Akdeniz’e göndererek “Dünya düzeninin süresince ego üstelik varım.” dediğini kaydetti.

Dünyanın ve Türkiye’nin aks değiştirdiğine dikkati çekici Karakaya, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye üretime gidiyor, Türkiye’nin önü boş amma benzeri dingil değiştiriyor. Dünya aks değiştiriyor. Şuradan eksantrik yola geçe bir araba lüzum istemez sallanır, az buçuk yavaşlarsın, titiz geçersin. Sonraları dahi otobana çıkacaksın. Bunun üzere de zamana ihtiyaç var. Dolayısıyla şuan ki proses Türkiye’yi üretime irsal eden benzeri yapı. Seçkin özdek güllük gülistanlık demiyoruz, olması da cins değil ama iyiye gidiyor. Dünya düzeni zarfında Türkiye alay sahibi olma derdinde. Onun mücadelesini veriyor.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ OLMASAYDI, 2018’DEN BERİ 3 SEFER HÜKÜMET GİDER GELİRDİ”

2023’ün Türkiye açısından çokça balaban olduğunun altını çizen Karakaya, “2023, banal ülkenin geleceği. 2023’te eğer ayrımlı aynı öz olursa, bugüne kadar elde edilen kazanımlar ağız ağıza gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası ve bekasının garantisidir. Bu büyüklüğünde kemiksiz söylüyorum. O gün, 15 Temmuz’üstelik Türkiye’nin içine düştüğü sıkıntıda, Sayın Umumi Başbuğ’ımız ‘Evet tığ bu arabayı buradan çıkarırız ama bu makine bu motorla kat almaz, önce bunun motorunu değiştireceğiz.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu gerekçe ile başka tıpkı sistemdir. Nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı 2018’den beri Türkiye’birlikte bildirme birkaç 3 kat hükümet gider gelirdi. Dirimlik miydi onu de bilemiyorum. Hükümetler kurulamıyordu.” ifadelerini kullandı.

“HDP OLMASA NASIL KAZANACAKSINIZ?”

Altılı masada Türkiye’nin eski sisteme döndürülmesinin konuşulduğunu hatırlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Göstermek mümkün değil. Hakeza bire bir madde yok, ne kandırıyorsunuz milleti. Altı koalisyonlu, fazlalık birileri var. İçişleri politikasında, asayiş politikasında be Meral Akşener, acaba CHP ile tıpkı anlaşman var mı? CHP’nin HDP ile söylediklerini akseptans ediyor musun, etmiyor musun? Etmiyorsan böyle tıpkısı şeye geldiğinde bu ülkeyi bittabi yöneteceksiniz? Biriniz diyecek kim ‘Suriye’birlikte er kalsın.’, ötekisi diyecek ki ‘Çıksın.’ Biri diyecek kim ‘PKK ile mücadeleye devam.’, öbürü diyecek ki ‘Biraz uzaklık verelim ya bile yapmayalım.’ Hele aday belirlemiyorlar ki halkoyu aday tartışıyor. Aday belirlenince ne olacak? CHP’nin söylediği beyninde. HDP bunların yanı sıra. HDP olmasa kuşkusuz kazanacaksınız? Terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi? Kendi partilerinin içlerinde üstelik fikir üzerine birbirlerine mümasil değiller.”

Share: