MHP İl Başkanı Abus; “30 Ağustos emperyalistlere meftun en şişman tokattır”

Milliyetsever Akıntı Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Abus, “30 Ağustos, yayılımcı güçlere meftun sunma nazik tokattır. Fakat bu tokadın acısını bibi unutabilmiş değillerdir” dedi.

MHP Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Somurtkan, 30 Ağustos Galebe Bayramı zımnında yayımladığı mesajında şu görüşleri aktardı; “30 Ağustos Zaferi; muhteşem Türk Milletinin Mondros Antlaşmasıyla elini kolunu bağlamaya ve şipşak arkası sıra Sevr Antlaşmasıyla Anadolu’yu, ata toprağımızı parsel parsel bölmeye çalışanların yediği yeryüzü şişman tokattır. 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle taçlanan nazik hücum Türk Ulusunun; yurt, alem aşkıyla 7 düvele alın duruşunun simgesi olmuştur.

Nazik başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun ardında kenetlenmiş Türk ordusu ve Türk milleti, özellikle konu vatansa önlerinde tek güçlükle duramayacağını göstermiştir. 30 Ağustos’dahi yedikleri tokadın acısını bibi unutamayan yayılmacı güçler, ayrımsız yüzyıl bile esbak olsa saldırılarını farklı yollarla bibi sürdürmektedir. Milletimiz bağımsızlığı, istiklal ve istikbali için kanının sonuç damlasına kadar uğraş etmeye 100 yıl önce olduğu gibi bugünde hazırdır.”

“şişman Taarruzun Denizli üzere önemi büyüktür”

30 Ağustos Zaferi’nin Denizli üzere ayrı aynı önemi olduğunu vurgulayan Acayip, “Anadolu’nun içlerine büyüklüğünde ilerleyerek yurdumuzu bölüşmeyi adisyon fail emperyalist güçler, aldıkları korkulu yenilgiyle İzmir’e kadar ardına bakmadan kaçmıştır. Ancak, korkuyla kaçarken ülkemizin herhangi bir yanına dahi incitici salmışlardır. Çivril’de, Güney’da Buldan’birlikte Sarayköy’da çok sayıda işgal edilmiş karye bulunmaktaydı. Yayılımcı güçler, topraklarımızdan kaçarken, bazen köylerimizi ateşe vermiş, insanlarımızı bile şişko halde şehit etmiştir. Yüreklerimizi bile yakmışlardır. Tıpkı Denizlili olarak, işgal altında artan topraklarımızı ve yaşananları unutmamalıyız. Çivril’da Güney’de yakılarak martir edilen arı köylülerimizi, atalarımızı unutmamalıyız. Çünkü, ardına bakmadan kaçan emperyalistlerin maşaları İzmir’da denize dökülürken, akılları hala bu topraklarda kalmıştır. Alelhusus gençlerimizden şurası çokça ongun anlamaları özel ricamdır. 30 Ağustos zaferi hoppadak askeri ayrımsız galebe değildir. Büyük taarruz, aynı milletin küllerinden yeniden doğuşunun, emperyalistlere alın inançla mücadelenin ne denli nazik önem taşıdığının göstergesidir. Ilkin dahi söylediğim kabil, tarihin arz ızdırap tokatlarından birini yiyerek defedilen emperyalist güçler, zaman ayrımlı kollardan esasen saldırmaktadır. Gençlerimiz bu saldırıları aynı 30 Ağustos ruhu ile irdelemeli ve milli değerlerine bu şekilde erbap çıkmalıdır” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: