MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Mustafa Sahtekâr, Konya’da enformasyon toplantısında konuştu Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Türkiye’nin ekonomisinin kov peşinde olunduğunu belirterek, “Milletimize ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışanların bir tane amacı yıkmaktır, fesih etmektir, temellerimize dinamit koymaktır. Ancak başaramayacaklar, Türkiye’yi katiyen geçemeyecekler, cumhurun iradesini yenemeyecekler.” dedi.

Kalaycı, partisinin diyar teşkilatı marifetiyle, Aziziye Hars Merkezi’nde düzenlenen müşavere toplantısında, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve saylav umumi seçimlerine hazırlandıklarını, heyecanlarının derya kazandığını söyledi.

Ülke gerçeklerini bahsetmek üzere partisinin projelendirdiği toplantıları gerçekleştirdiklerini aktaran Kalaycı, “Derinti ve ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla dertleştik, muhtarlarımızla konuştuk. Sivil topluluk kuruluşlarımızın temsilcileriyle görüştük, esnaflarımızla, çiftçilerimizle, çalışanlarımızla ve emeklilerimizle gelecek hedeflerimizi paylaştık.” diye konuştu.

“Ülkemizi geriye götürmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir”

MHP Genel Başkanı Ululuk Bahçeli’nin katıldığı mitinglere on binlerce ortaklık olduğuna değinen Sahtekâr, “Sivas, Bursa ve Kayseri’bile gerçekleştirdiğimiz son açıkça çekicilik toplantılarında on binlerce vatan evladı baskın olup taşmış, bora olup yağmış ve bundan birilerinin dahi uykuları kaçmıştır. Kişmiri kampanya düzeneği kuran, hile rüzgarı estiren, parayla yemlenen milli ferman dolandırıcısı sormaca şirketlerinin, kiralık gazetecilerin ve güya aydınların elden kimyaları değil, matematikleri birlikte bozulmuş, hep hesapları ters yüz olmuştur.” ifadesini kullandı.

Çiftçi ve esnafa yönelik desteklerin bitmeme edeceğine belen eden Sahtekâr, Türkiye’nin dirimlik artırıcı politikalarla bilcümle cemiyet kesimlerini rahatlatacak adımları bir lahzada atmaya devam edeceğini dile getirdi.

Sahtekâr, “Altılı masaya” Türk milletinin itimadının olmadığını savunarak şunları kaydetti:

“Bu masa kinin sülfatı ve kifayetsizliğin masasıdır. Bunlar, milli irtibat ve kardeşlik bağlarımızı koparmanın derdindeler. Budunsal ve beyin büsbütün bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Suriye, Irak, Libya, Karabağ, Balkanlar, Kafkaslar ve Gökçe Vatan’da Türkiye’nin enerjik savaşım gücünü, hakikat ve yasal varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Milletimize ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışanların bir tane amacı yıkmaktır, tağyir etmektir, temellerimize hırslı koymaktır. Ancak başaramayacaklar, Türkiye’yi asla geçemeyecekler, cumhurun iradesini yenemeyecekler. Zillete düşürülecek benzeri ülkemiz yoktur. Ülkemizi geriye götürmeye on paralık kimsenin gücü yetmeyecektir.”Share: