MHP Umumi Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (1)

MHP Umumi Başkanı Oran Bahçeli, toplumsal medyanın bağımsız milletvekili surette teftiş altına alınması gerektiğini belirterek, “Bu kapsamda 1 Teşrinievvel 2022 tarihinde, TBMM çalışmalarına başlar başlamaz hazırlığı nazik oranda tüm olan içtimai iletişim araçları düzenlemesi kanunlaştırılarak giderek büyüyen, dirlik ve güvenliğimizi kalan şekilde yutan esmer cezaevi türel tıpkısı temele bağlanmalıdır.” dedi.

Bahçeli, partisinin Eşkâl Yönetim Kurulu (MYK) ve Form Sıkı Kurulu (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilgili açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

MYK ve MDK toplantılarında siyasal süreçlerin, gündemdeki yunak konuların ve bunlarla ilişkili beklenen gelişmelerin detaylarıyla ele alındığını tamlayan Bahçeli, bugüne kadar etaplar halinde yapılan düzlük çalışmaları ve siyasal faaliyetlerin gözden geçirildiğini, ayrımsız şekilde karşılarına sâdır riziko ve fırsatların da çözümleme edildiğini vurguladı.

“Yavaş Yavaş 2023, İl İl Rum” temalı ve “Yavaş Yavaş 2023, İlçe İlçe Üslup ve Tenvir” toplantılarının milletin takdir, taltif ve teveccühüne mazhar olduğunu dile getiren Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Kaldı kim kayran çalışmalarımızdan alınan afaki sonuçlar bunu göstermiş, buna bel etmiştir. MHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümüne hem fikren hem zihnen hem siyaseten hem dahi moralman hazır tıpkısı kıvama çoktan gelmiştir. Partimiz bilcümle imkan ve inancıyla 2023’e kilitlenmiştir. Alelhusus ifade etmek isterim kim tedavüle sokulan matlup operasyonları, linç kampanyaları, domates dolması rüzgarları, değer suikastları, seçkin çağ tıpkı yenisi servis edilen adeta FETÖ taktiklerini aratmayan kusur ve tereddüt yüklü iddialar 2023 yılının umutlarını katiyen kıramayacaktır. Hiç kimesne yürüyüşümüzü engelleyemeyecektir.

Son gelişmeler göstermiştir kim, toplumsal medyanın hür surette denetleme altına alınması şarttır. Bunun yanında aktöresel ve hukuki açıdan sınırlandırılması sahn memat konusudur. Bu kapsamda 1 Ilk Teşrin 2022 tarihinde TBMM çalışmalarına başlar başlamaz hazırlığı şişman oranda tamam olan toplumsal medya düzenlemesi kanunlaştırılarak yavaş yavaş büyüyen, erinç ve güvenliğimizi mütezayit şekilde yutan kişmiri mahpushane hukuki bir temele bağlanmalıdır. İnsanların hususi hayatlarının siyaset malzemesi yapılması okkalı bire bir ahlaksızlıktır. Siyaset yapıyor olmanın bire bir erdemi olmalıdır.”

Siyasetin hizmet değil, hane ve batkı üretirse bunun altından kalkılmasının haddinden fazla tahakküm olacağına değinen Bahçeli, “Şayet aynı suç varsa, de kabahatli belirleme edilmişse bununla ilgilendiren ne yapılacağı, hangi işlemlerin sırasıyla tatbik ve temin edileceği yürürlükteki mevzuat hükümlerince açıktır, bellidir.” ifadesini kullandı.

“Böylesi tıpkı zillete katiyen müsaade edilmeyecektir”

Yargısız infazların demokratlık ve hususiyet ilkeleriyle bağdaşmadığının zahir olduğunu belirten Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sosyal iletişim araçları ifşalarının peşine düşüp siyasa oluşturmaya, getirim ve istek devşirmeye heveslenen tehalüf partilerinin acizliği, fırsatçılığı ve tükenmişliği imdi örtülemeyecek büyüklüğünde doğacak noktadadır. Rüyet ettiğimiz kaynak de budur. Içtimai huzurumuzun birlikte milli bağlantı ve güvenliğimiz içtimai medyanın dipsiz kuyularında fesih edilemeyecektir. Böylesi tıpkı zillete asla müsaade edilmeyecektir. Türkiye tıpkı ünsiyet devletidir. Hukukun üstünlüğü cümle için bağlayıcıdır.

FETÖ yöntemleriyle serencam almaya, siyaseti dizayn etmeye, 2023 seçimlerini lekelemeye azmetmek, uyarıyorum kim, on paralık kimsenin muvaffak olamayacağı berbat tıpkı teşebbüstür. Bu tür ayrımsız girişim tabiatıyla faillerini ve figüranlarını namert edecek, cezai külfet altına sokacaktır. Toplumsal medya aracılığıyla ajitasyon konusunda provokasyona meyledenler Türkiye’nin önüne taş koymaya nüfuzlu olamayacaklardır. Buna arz başta eren milletimiz prim ve cevaz vermeyecektir. ‘Gelecek aylarda temas çeşit provokasyona maruz kalacağız.’ diye aklı sıra civar alan, cambaza baktırarak provokatörlüğün temel karargahını kuran CHP Genel Başkanı de siyasi edep ve edep sınırlarına pekâlâ dönmelidir.”

Zat ağzından politik hayatının sonuna geldiğini itiraf ve rapor eden Kılıçdaroğlu için 2023 yılının bitiş ve tasfiye yılı olacağını dile getiren Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun bunu görmesinin şahsı ve partisi hesabına adamakıllı tıpkısı evolüsyon olacağını söyledi.

Cesamet Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu uyumsuz ve aşağılık mezhep Cumhuriyet’in kuruluş felsefesiyle yollarını ayırmakla kalmamış, emperyalizmin tetikçisi, zalimlerin dümencisi, Türkiye muhaliflerinin mesafe sesi haline gelmiştir. Zira her şey dönüş gibi ortadadır. Çıktı saklanacak, gizlenecek, antrparantez kaçacak durumu üstelik kalmamıştır. Kılıçdaroğlu’nun el erki anlayışı sakat, nasyonalizm iddiaları sahte, adalet ve siyaset zihniyeti batıktır. Sokak aralarında yabansı eylem yapan memur ve dideban provokatörlere Türk polisinin hususiyet çerçevesinde yaptığı müdahale belli Kılıçdaroğlu’nu çileden çıkarmıştır. Çünkü Kılıçdaroğlu askerimizin dahi polisimizin dahi milli güvenliğimizin bile karşısındadır.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir çıkmaz eyleminde görevinin gereğini yapan korkusuz benzeri polisimiz karşı Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla suç duyurusu yapılması namertliktir. CHP aha budur. Neymiş ‘Öğretmene yapılan efeliği affetmeyeceğiz.’ diyen Kılıçdaroğlu’na diyorum kim, sen affetsen hangi yazar affetmesen ne çıkar. Ana Türk milleti seni affetmeyecek, bu yaptıklarını yanına bırakmayacaktır.”

“Inme ittifakı fikri ve fiili yerine dağılmıştır”

MHP’nin sonuna büyüklüğünde güvenlik güçlerinin beraberinde olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Zilletin farklı ortaklarının birlikte haddizatında ve halis itibarıyla Kılıçdaroğlu’ndan benzeri farkı yoktur. Kumaş bir kumaş, ufuk aynı bozuk ve ayrık zihniyettir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “6 lider benzeri şeyleri söylüyoruz.” sözünün ilk ve öncelikli muhatabının anlaşılan olduğunu aktaran Izzet Bahçeli, şunları kaydetti:

“Filhakika bu iddiasının akilane olup olmadığının tavzihi ve tefriki mezellet ittifakının özge ilkokul ortağının sorumluluğu altındadır. Bu soysuz ve bağan ittifakın bire bir şeyleri söylediklerinin ifadesine rağmen henüz Cumhur Reisi adayının ki olacağı meçhuldür, muammadır. Bir Zaman denenmiş ve test edilmiş politika eskilerini yüz kere gündeme getirip Reisicumhur adaylığıyla ilgilendiren tartışmaların istikametini değiştirmeye gitmek inme adına yersiz tıpkısı çırpınıştır. Bire Bir isim üstünde uzlaşmaktan idaresizlik mütezayit, birbirine sürekli afi atan, kulisleri kaynatan, dedikodu çarkını döndüren partilerin asıl üzerinde durmaları müstelzim bap ayrımsız şeyleri söylemeleri değildir. Koca olan söylediklerinin ne kadar arkasında durdukları, de hangi anladıkları meselesidir. Zillet ittifakı fikri ve fiili olarak dağılmıştır.

Masa devrilmiş, altından CHP’nin kuklası olduğu aşikar olan ‘Emek ve Özgürlük’ isimli sol ve yarıcı bire bir ittifakın ortaya çıktığı görülmüştür. HDP’nin bu ittifaka eklemlenmesi taktik tıpkı hamledir, zelil tıpkısı kurmacadır, sinsi bir kurnazlıktır. Emperyalizmin kumandası altına giren sol blokun mübrem tıpkısı durum muhasebesi yapması üstelik tutarlık gereğidir. Bir Vakitler 6’ncı filoya taş atanlar, zaman 6’ncı filonun güvertesinde, hunriz emellerinin çevresinde ele ele tutuşmuşlar, küşade emperyalizmin koçbaşlığına tamam demişlerdir.”

(Sürecek)Share: