MHP Umumi Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Umumi Başkanı Cesamet Bahçeli, “S-300 gelgel savunma sisteminin F-16 çarpışma uçaklarımıza sevkitabii kilidi atması, karşılıksız ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim ayrımsız haramilik ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Biçim Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Sıkı Yerleşmiş (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilgili açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne büyüklüğünde Budun İttifakı’nın bölen terörle arasına açıklık koymadığını, hiçbir milli meselede duyarlılık göstermediğini, dayanım ve zekâ sergilemediğini tabir eden Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Mavi Vatan’daki kalıcılık mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Hassaten buna karşı alerji duyduğu, sindirim zorlukları çektiği herkesin bildiği dram tıpkı gerçektir. Yunanistan tabii bardağı taşırmak için elinden gelen tacizleri sahnelemektedir. S-300 Çekicilik Savunma Sistemi’nin F-16 savaş uçaklarımıza radar kilidi atması, meccanen ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim benzeri hırsızlık ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu radar kilidinin NATO misyonu çerçevesinde fariza icra eden uğraş uçaklarımıza atılması da meselenin bir bambaşka manidar boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilgili gereğini hızlı hızlı yapmak zorundadır. Insiyak kilidi atan Yunanistan, kalça ve ülfet ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, vuruş menzilinin içine yuvarlanmıştır. Tamlık de bu sırada, ÇAKER kongresinin Dış İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’de dile getirdiği, ‘Türkiye Şarki Akdeniz’de bildirme şişman tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Esas ciddi gözdağı Yunanistan’ı askeri mahiyet haline getirip Türkiye’ye silah doğrultmasını kışkırtan ve bunun için askeri yığınak eden MEMLUK’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin rastgele çeşit ihtimale hep milli kilolu unsurlarıyla amade olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve irade haklarını zedeleyecek, halel edecek, zaafa uğratacak hiçbir dayatmaya dal eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Umumi Başkanı ve inhitat ittifakı üstelik bu gelişmeler karşısında politik pozisyonunu ve kimin birlikte durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Milliyetçi Akıntı Partisi maada milli bir politik ittifakın, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına samimi inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Halk İttifakı haddinden fazla şükür bunun ödünsüz güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin geçkin açıklayan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzdelik 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri beyninde en faziletkâr nema kaydeden iki ülkeden birisi olmasından büyük memnuniyet duyduğunu vurgulayan Bahçeli, iktisadi rahatlama ve toparlanmanın müstacelen ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen tehalüf partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Mebus Umumi Seçimlerine yabansı bire bir adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına meni eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki kısaca 9 aylık sürede izleme ve gerçekleştirme edilecek ciddi hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla yüz yüze birlik ve iletişim istem seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Aşama Aşama 2023’ çalışmalarımız el ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya seçme gününe kadar devam edilecektir. ‘2023’e Akıllıca: Aday Mahsus, Karar Net’ temalı bariz albeni toplantılarımızın ilki Sivas şekil koyulmak kanalıyla Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve kızıl vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Ilkgüz Ahzüita günü gerçekleşecektir. Meydanda gelgel toplantılarımız tespit edilmiş illerimizde küsurat aynı şevkle yapılacak, aynı zamanda gerekseme hasıl olursa mağaza toplantıları dahi planlanacaktır. Reisicumhur adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın baştan seçilmesi amacıyla insanüstü bire bir çaba gider edilecektir. 28’inci gün TBMM’de mebus sayısını ve siyasal desteğini sunma çoklaştırmış Ulusalcı Debi Partisi’nin varlığı dahi kesin hedefimizdir. Bunun yanında Topluluk İttifakı’nın TBMM’de kanunuesasi değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa ulaşması tıpkı değişik ağız dalaşı götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, hareketli ve sabotajlara konfirmasyon olmadan sabırlı, insaflı ve ilkeli şekilde hümayun mücadelesine bitmeme edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, on paralık kimseyi ötekileştirmeden, herhangi bir insanı Allah’ın mübarek tıpkısı emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini tabir fail Bahçeli, “Milliyetsever Cereyan Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, entelektüel yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri mahcup etmemesidir. Mücahede bizden, tevfik Allah’tandır.” diyerek konuştu.

(Bitti)

Share: