MHP Umumi Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Umumi Başkanı Azamet Bahçeli, “S-300 çekicilik savunma sisteminin F-16 çekişme uçaklarımıza sevkitabii kilidi atması, sudan ucuz ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim ayrımsız haydutluk ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Eşkal Umumi Heyet (MYK) ve Format Disiplin Oturmuş (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişik açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne kadar Ulus İttifakı’nın yarıcı terörle arasına açıklık koymadığını, hiçbir milli meselede duyarlılık göstermediğini, dayanım ve zekâ sergilemediğini tabir fail Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Mavi Vatan’daki beka mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Başkaca buna cebin alerji duyduğu, sindirim zorlukları çektiği herkesin bildiği feci bire bir gerçektir. Yunanistan tabiatıyla bardağı taşırmak amacıyla elinden gelen tacizleri sahnelemektedir. S-300 Gelgel Defans Sistemi’nin F-16 çarpışma uçaklarımıza insiyak kilidi atması, bedava ve yaptırımsız bırakılmaması gereken aynı haramilik ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu insiyak kilidinin NATO misyonu çerçevesinde fariza yürütme eden kavga uçaklarımıza atılması üstelik meselenin benzeri bambaşka manidar boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilgilendiren gereğini tezelden yarmak zorundadır. Içgüdü kilidi atan Yunanistan, kalça ve hukuk ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, vuruş menzilinin içine yuvarlanmıştır. Tüm üstelik bu tam, BENDE kongresinin Dış İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’dahi dile getirdiği, ‘Türkiye Maşrık Akdeniz’de yer şişman tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Asıl ciddi yıldırma Yunanistan’ı askeri esas haline getirip Türkiye’ye cebe doğrultmasını kışkırtan ve bunun üzere askeri yığınak fail MEMLUK’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin değme nev ihtimale hep milli korkulu unsurlarıyla hazır olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve irade haklarını zedeleyecek, nakız edecek, zaafa uğratacak tek dayatmaya üzeri eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Genel Başkanı ve zillet ittifakı da bu gelişmeler karşısında siyasal pozisyonunu ve kimin birlikte durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Ulusçu Akıntı Partisi başka milli benzeri siyasal ittifakın, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına ilgiyle inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Halk İttifakı haddinden fazla şükür bunun ivazsız güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin dün açıklayan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzdelik 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri arasında yeryüzü efdal tahaccüm kaydeden iki ülkeden birisi olmasından nazik sevinme duyduğunu vurgulayan Bahçeli, hesaplı inhilal ve toparlanmanın çabucacık ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen ihtilaf partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Saylav Umumi Seçimlerine olağanüstü tıpkısı adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına meni eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki tahminî 9 mahiye sürede takip ve gerçekleştirme edilecek ciddi hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla yüz yüze angajman ve bildirişim rağbet seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Adım Kadem 2023’ çalışmalarımız el ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya intihap gününe büyüklüğünde devam edilecektir. ‘2023’e Makul: Namzet Belli, Karar Net’ temalı yıldızlı çekicilik toplantılarımızın ilki Sivas gestalt girmek suretiyle Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve kızıl vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Eylül Ahzüita haset gerçekleşecektir. Bariz gelgel toplantılarımız belirleme edilmiş illerimizde artan aynı şevkle yapılacak, tıpkı zamanda ihtiyaç sâdır olursa mağaza toplantıları bile planlanacaktır. Reisicumhur adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın yeniden seçilmesi için insanüstü ayrımsız mücahede harcama edilecektir. 28’inci dönme TBMM’de milletvekili sayısını ve açık oturum desteğini yer çoklaştırmış Ulusçu Akıntı Partisi’nin varlığı birlikte değişmez hedefimizdir. Bunun yanında Topluluk İttifakı’nın TBMM’de anayasa değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa ulaşması benzeri özge ağız dalaşı götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, çevik ve sabotajlara teslim olmadan götürümlü, insaflı ve ilkeli şekilde kutlu mücadelesine bitmeme edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, tek kimseyi ötekileştirmeden, gelişigüzel insanı Allah’ın şerif bire bir emaneti sayarak çalışmaların kararlılıkla süreceğini ifade fail Bahçeli, “Ulusalcı Debi Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, aydın yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri mahcup etmemesidir. Gayret bizden, tevfik Allah’tandır.” diye niteleyerek konuştu.

(Bitti)

Share: