Milli Elektrikli Şimendifer Seti raylara ağmak üzere hazırlanıyor

Eriştirme ve Altyapı Bakanlığına sınırlanmış Türkiye Raylı Herkes Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) Sakarya Bölge Müdürlüğünde, Milli Elektrikli Tren Seti’nin üretim ve test çalışmaları devam ediyor.

TÜRASAŞ Sakarya Kesim Müdürü Erdal Anne, direktörlük binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek yaptıkları çalışmalar üzerine bilgelik verdi.

Milli Elektrikli Tren Seti’nin sınav ve üretim çalışmalarının sürdüğünü rapor fail Aba, trenin teknik bilgileri hakkında lokma tatlısı yaptı.

Anne, trenin frenleme, ivinti ve genel testlerinin saha aldığı görüntüleri birlikte basın mensuplarına izletti.

Basın mensuplarıyla üretim tesisleri ve yapımı tamamlanan trenin içini gezen Mader, treninin çöz bölümleri üzerine bilgi verdi.

Daha bilahare yapımı tamamlanan iki tren, üretim tesisinde bulunan rayların üstünde yürütüldü.

Nene, sene böylelikle çalışmaları bitirmeyi planladıklarını belirtti.

Milli Elektrikli Tren Seti

Milli elektrikli katar seti üretimi kapsamında saatte 160 kilometre hıza uygun prototipin montajı ve üretimevi testleri tamamlandı.

Milli Elektrikli Katar Seti Projesi kapsamında geliştirilen enfrastrüktür ve yetkinlikten yararlanılarak, söz konusu katar setlerinin çabuk tren hatlarında kullanılmak için lüzumlu dizayn değişikliklerinin sağlanmasıyla saatte 225 kilometre hıza çıkabilen Milli Acul Şimendifer Projesi’nin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

TÜRASAŞ eliyle geliştirilen milli elektrikli lokomotifin tasarım ve istihsal çalışmaları devam ediyor. TÜRASAŞ bünyesinde ecnebi firma lisansıyla elektrikli ve dizel lokomotif üretilirken bahis konusu projelerden elde edilen tecrübenin milli elektrikli lokomotif üretiminde kullanılması amaçlanıyor.

Share: