MKE Ankaragücü-Sivasspor maçının arkası sıra

Çipo Kol Sivasspor Beceri Direktörü Meram Çalımbay, Spor Ayak Süper Lig’in 7. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü karşısında aşınmış olmalarında er yedikleri golün etkisinin nazik olduğunu söyledi.

Özenç Çalımbay, 2-1 kaybettikleri karşılaşmadan bilahare düzenlenen matbuat toplantısında, pik haddinden fazla er gol yiyerek başlamanın dezavantajını yaşadıklarını belirtti.

Bu golün MKE Ankaragücü’ne büyük tıpkısı maneviyat verdiğini dile getiren Çalımbay, “Beklemediğimiz tıpkı gol yedik. İlk yarıda istediğimiz şeyleri yapamadık. İkinci yarıda aktör ve taktik değişiklikleriyle bol oynamaya başladık. Pozisyonları değerlendiremedik. Üzülüyoruz, buradan nokta yahut puanlar almaya gelmiştik. Yediğimiz goller canımızı bu sene çok sıktı. 2 haftalık meydanlık var. Bu sürede eksikliklerimizi tamamlayacağız. Bugün gâh arkadaşlarımızın birlikte tamam amade olmadığını gördük. Hem Avrupa hem birlikte ligde ayartmak dümdüz değil Küçük Asya takımı için. Tığ buraya, Sivas’tan değil Romanya’dan geldik. Aktör arkadaşlarımız bile yorgundu. yoğun karşılaşma oynuyoruz. Vuzuh bizim için yıldız olacak.” ifadelerini kullandı.

Avrupa kupalarına bire bir teknik adam yerine her zaman önem verdiğini vurgulayan Çalımbay, Türkiye Futbol Federasyonunun kulüplere bu konuda apotr olması gerektiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“Biz Slavia Prag’la perşembe gecesi 10’dahi karşılaşma oynadık. Maç bittikten sonraları öbür güne geçiyorsunuz. Oyuncuların uyuması saat 2-3’ü buluyor. Benzeri çevrim dinlenip bizi pazar günü karşılaşma oynattılar hem üstelik saat 5’te, başkaldırma ettim. Sair takımlar pazartesi oynuyor. Avrupa’ya bata çıka gidiyoruz. Avrupa ve ligi bire bir anda götürecekseniz kuvvetli, seçenekli kadronuz olmalı. Geçen yıl İsrail deplasmanına 2 yedekle, bu sene Romanya’ya 4 yedekle gittik. Bu sıkıntılarla sarrafiye geçmek kolay değil. 7-8’e andıran oyuncum sakat, 2’si Slavia Prag maçında sakatlandı. Federasyondan çabucak maç saatlerimizi ayarlamasını istiyoruz, o zaman mesele gayrimümkün. Kulp gösteriyormuş üzere diyenler oluyor ama ego tek yerden korkmam. Avrupa kupalarını birlikte ligden henüz koca görürüm, milli maç gibidir. Tığ Rum takımı olarak büyük bütçesi sıfır aynı takımız. 1 aydır egzersiz yapamıyoruz. Geçenek bulunmayan. Oyuncularıma savunma hatalarını çalıştıracak ahit bulamıyorum. Seçkin mevsim başı bu bando ya 7. ya dahi 8. haftalardan sonraları çıkışa geçiyor. Benim takımım rahat aynı mızıka olanaksız. Benim takımım saldırgan, temaslı benzeri mızıka peki. Teessürat olacak, ayrımsız değişmeyen vereceğiz. İleri gitmekten vazgeçmem kesinlikle. Avrupa’dan o gruptan üstelik çıkacağız, ligde ongun yere geliriz. Şanlı olan bizim üzere sakatların iyileşmesi. Lige da bakir benzeri mir yapmış oluruz.”Share: