Moskof atık toplayan şahsın ölümüne el açan sürücü yakalandı

Samsun’bile el kenarlarında kaskatı atık toplayan kişi plakası ve sürücüsü tayin edilemeyen tıpkı aracın çarpması sonucunda fenomen yerinde hayatını kaybederken, kaçan açar sürücüsü jandarmanın takibi sonucu yakalandı. Kamyon sürücüsü fenomen sırasında aracının lastiğini patladığını zannettiğini ve birine çarptığını hatırlamadığını savundu.

Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Samsun- Ankara karayolunun 14. kilometresi Gürgendağı mevkisinde esbak akşam ezanı saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, sürücüsü ve plakası tayin edilemeyen bire bir açkı kat kenarlarında acımasız atık topladığı müstakbel sürülen ve yolun karşısına geçmekte olduğu durum edilen Erol Gültekin’e (55) çarptı. Vesile Gültekin’in üzerinden geçerek kayıplara karıştı. Erol Gültekin olay yerinde feci şekilde duygusal verdi.

Kavak’tan Samsun’a hasta götürücü 112’ye servise ait ambulans görevlileri cesedi ayırt yazar durdu. Bu sırada Fransa’dan Kayseri’ye izne mevrut ve eşi ile alay malay çevirgeç kiralayıp Karadeniz turuna sâdır M.A. idaresindeki 35 AKT 943 plakalı otomobil üstelik görüngü durumunda hayatını kaybeden Erol Gültekin’i ayırt etmeyerek üstünde geçti. Gurbetçi M.A. olay durumunda durup jandarmanın ve polisin kaza namına gelmesini bekledi. 112 ekipleri jandarmaya verdikleri ifadede M.A.’nın Erol Gültekin’in üzerinden geçmeden ilk kendilerinin kaymakamlık yerinden geçtiğini ve yayanın kere ortasında ezilerek durgun olduğunu gördüklerini söyledi.

Uyanık ekipleri kaçan aracın plakası ve sürücünün kimlik bilgilerine aksetmek için say başlattı. Fenomen yerinden elde edilen aracın kırık rast camından ve KGS görüntülerinden yola çıkarak yapılan icraat sürücüsü aracın 66 HP 733 plakalı kamyon olduğu ve sürücünün bile Mevsuk Selvi (64) olduğu tespit edildi. Doğru Servi Samsun’un Terme ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı ve zaman Samsun Adliyesine atıf edildi.

Yozgat’tan kamyonuna yüklediğini samanı Giresun iline başvurmak için yola çıktığını tamlayan Doğru Servi, “Ego olay yerinde aracımın lastiğinin patlattığını zannettim. Birine çarptığımı hatırlamıyorum. 300 metre gittikten sonra aracımı lastikçi kenarına çekip bütün lastiklerini kontrol ettim. Sol yöre farının fay olduğunu fark ettim. Birine çarptığını bilmiyorum. Giresun’a samanı götürüp indirdim. Dümbelek dönerken Terme ilçelinde yakalandım. Birine çarpmış olsaydım kaçmazdım” dedi. – SAMSUN

Share: