Motorcular Haydar Ser Anısına Yarıştı

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nu (TMF) aracılığıyla planlı Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nın dördüncü ayağı, Özgür Türkiye Partisi (BTP) Kurucu Umumi Başkanı Haydar Kelle anısına Balıkesir Gönen’birlikte yapıldı.

TMF’nin 2022 yarış takviminde vadi düzlük Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nın dördüncü ayağı, çarkıt BTP Genel Başkanı Haydar Kelle anısına, Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda düzenlendi. Yarışları, BTP Umumi Başkanı Hüseyin Çıban de izledi. Yarışma etaplarından birinin startını veren Hüseyin Başlangıç, “Türkiye’bile hobilerimizi unuttuk, şartlar zorlaştı. Dünyanın geldiği noktaya bakarak Türkiye elan taşkın benzeri meşakkat yaşıyor. Bu soy fırsatlar özellikle çocuklar amacıyla oylumlu. Yeni neslin bu işe bacak uydurması lazım. Bu garip organizasyonlar Türkiye’nin temas yerinde olmalı, bunun yanında ciddi anlamda teşviklerin de olması lazım” diyerek konuştu.

Organizasyona bindi veren aksiyon insanı Hayri Saksı ise “Rahmetlik babam yerine bu yıl ikinci kat bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz” dedi.

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar üstelik “Motokros branşının yeryüzü sunturlu yapıldığı ve sporcuları yer aşkın geliştirici performansla yapıldığı alanlardan ayrımsız tanesindeyiz. Bugünü hususi kılan, sporcularımızı mutlu eden bölük bile yarışların eşsiz büyüğümüz Prof. Dr. Haydar Saksı anısına yapılıyor olması” diye konuştu.

Türkiye şampiyonasında MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Kadınlar, Senior ve Veteran sınıflarında yarışmalar yapıldı. Dürü törenine Hüseyin Baş, 65cc kategorisinde dereceye girenlere ödüllerini verdi ve şöyle konuştu:

“Bu iyice kombinezon hepimiz için hayırlar getirsin. Ilkin Türkiye Motosiklet Sporları Federasyonu Başkanı İlyas Yunus Uçar Beyefendi’ye, Şakir Şenkalaycı Hoca’mıza ve kıymetli ağabeyim Hayri Saksı Beyefendi’ye bu adamakıllı yapılanma üzere teşekkürname ediyoruz. İnşallah benim üstelik sunu önemsediğim zümre bu torunlar. Bu çocukların Gönen’birlikte başlayan hikayeleri acun pistlerinde devam edecek, kullanılmamış şampiyonlar Türkiye’den çıkacak diye niteleyerek imge ediyoruz. Federasyona ve çocuklarımıza başarılar diliyorum, hepinize teşekkürname ediyorum.”Share: