MSKÜ Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Turhan Kaçar görevine başladı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan yoluyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Turhan Kaçar görevine başladı.

MSKÜ Rektörlük binasında planlı antlaşma tasdik töreninde, Prof. Dr. Turhan Kaçar görevi Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’den devraldı.

Törene, senato üyeleri ile kat başkanları de katıldı.

Törende, Çiçek ve Kaçar birbirlerine çiçek ikram etti.

Prof. Dr. Turhan Kaçar:

Prof. Dr. Turhan Kaçar 20 Orak Ayı 1968 tarihinde Muğla’nın Seydikemer ilçesi İzzettin Mahallesi’nde doğdu.1989 yılında İstanbul Üniversitesi Güneş Bölümünden mezun oldu. Efdal lisansını 1996 yılında University of Wales’ta tamamladı; doktora çalışmalarını dahi benzeri Üniversitede sürdürdü.

Prof. Dr. Turhan Kaçar, akademik hayatına 1994 yılında Balıkesir Üniversitesi Marifet Gökçe Yazın Fakültesinde araştırma görevlisi yerine başladı. Peşi Sıra bire bir Üniversitede yardımcı doçentlik ve doçentlik kadrolarında fariza aldı. 2009 yılında Pamukkale Üniversitesinde müderris adına göreve başlayan Prof. Dr. Turhan Kaçar, burada 2015 yılına kadar sürdürdüğü görevini sonlandırarak İstanbul Medeniyet Üniversitesine geçti.

Prof. Dr. Turhan Kaçar akademik hayatı boyunca çağ başkanlığı, dekan yardımcılığı, medrese müesses ve fakülte umumi heyet üyelikleri, enstitü müdürlüğü ve dekanlık görevlerinde bulundu.

Millî ve arsıulusal prestijli dergilerde birçok makalesi yayımlandı. Zorlu haddinden fazla derinti ve kongrede konferansçı kendisine düz aldı. Ulusal ve uluslararası bilimsel kuruluşlara üyelikleri bulunan Prof. Dr. Turhan Kaçar’ın bire bir zamanda Roma ve Bizans tarihi konusunda yayımlanmış kitapları bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığının 15.09.2022 günlü 2022/480 mahdut kararı ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine rektör adına atandı. Prof. Dr. Turhan Kaçar, evli ve 2 bala babasıdır

Share: