MTSO Başbuğ Adayı Akif Baştürk’ün intihap ofisi açıldı

Malatya’dahi 2 Ekim’üstelik yapılması planlanan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlığını açıklayan Mehmet Akif Baştürk, bu şehrin ateş parçası ve aynı olmayı doğruluk ettiğini belirterek, “Bu site için var gücümle çalışacağıma kortej veriyorum” dedi.

Malatya Tecim ve Sanayi Odası’nın 2 Teşrinievvel 2022 Alışveriş haset yapılacağı açıklayan seçimlerde başkanlığını açıklanan İşadamı M. Akif Baştürk, intihap bürosunu açarak çalışmalara atiklik verdi. İnönü Caddesi Öğretmenevi karşısında bunaltıcı katılımla gerçekleşen açım töreninde mütekellim Başkan Adayı Baştürk, “Tığ alay malay yürüyeceğiz. Alay Malay çözeceğiz. Birlikte kazanacağız. Gelişigüzel yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” dedi.

Tecim ve Endüstri Odası yarkurul seçimlerine çok birkaç bire bir müddet kaldığını belirten MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk, “Yapılacak bu seçim öncesinde, uzunca yapılan istişareler neticesinde henüz güçlü bir Malatya için biz varız dedik. Bu değişmeyen topyekün, ilişik olduğumuz topluma, coğrafyamıza, Türkiye’ye cebin duyduğumuz sorumluluktur” dedi.

Türkiye’birlikte 30 şişman şehirden biri olan ve sarıerik üzere tıpkı dünya markası ekstra ürünü olan Malatya’nın mutluluk ihracatında alçak bire bir karşılığın olması gerektiğini ifade eden Baştürk, “Ama değil maalesef. Malatya’nın Türkiye ihracatı içindeki payı, hemen ve hoppadak yüzdelik 0,2. Yani binde 2. Onun birlikte yüzde 80’i kayısıdan oluşuyor. Bile ihracatımız ayrıksı illere nazaran rastgele güzeşte sene geriliyor.” İfadelerine düzlük verdi.

Son 15 yılda Adıyaman ihracatının 2 kat, Maraş’ın 4, Elazığ’ın 6 ve Gaziantep’in 20 intaç artırmasına rağmen Malatya’nın çabucak ihracatını 1,5 mezuniyet artırabildiğini dahi dile getiren Baştürk, “Bunu bile kayısı üreticilerimize borçluyuz. Gene, benzer şehirlerden Maraş’ın 13, Denizli’nin 28 firmayla oyun edildiği genişlik fazla ihracat eden 1000 firma arasında Malatya hoppadak 1 firmaya cemaat. Oysa 2010 yılına kadar 4’tü. Düşünsenize 1000 firmadan 1 firma. Yalnız bu birlikte taşın altına elimizi koyma sorumluluğunu bize vermez mi? Şipşak yanı başımız dahi Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Adıyaman ihracat rakamlarını birlikte görüyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya’nın kullanılmamış bir vizyonu hak ettiğinin altını çizen Başkan Adayı Baştürk, “Bu kent bölgemizin reis şehridir. Bu site hareketli ve ayrımsız olmayı adalet ediyor. Bu site yaşadığımız ve çocuklarımızın yaşayacağı şehirdir. Bu şehrin tecim ve sanayisi için ayıracak zamanımız, söyleyecek sözümüz, sorunları çözecek birikimimiz var. Malatya potansiyelini yok etmek zorunda, herkes buna çiğin vermeli. Tığ alay malay yürüyeceğiz. Alay Malay çözeceğiz. Alay Malay kazanacağız. Alay Malay yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” şeklinde konuştu.

Malatya’nın esnafına, sanayicisine ve tüccarlarına projelerini paylaşıp anlatacaklarını üstelik rapor eden Baştürk, “Hakeza tıpkısı günde buraya büyüklüğünde gelip coşkumuza eş olmanızdan belde, hepinizin yüreğine ve ayaklarına sağlık diyor, şükranlarımı sunuyorum. Tecim ve Uran Odası alt kurul seçimlerinin Malatya’mıza, Türkiye’mize hayırlar getirmesini arzu ediyorum. Konuşulacak çok konu, söylenecek çok hezel var, amma antlaşma konuşma zamanı değil. Bu kent için kolları sıvayıp sahaya inme, himmet, iktisap ve başarma zamanı. Hazirun uğrunda çokça açık bayram veriyorum. Bu şehir üzere var gücümle çalışacağıma bayram veriyorum. Malatya’nın saygıdeğer tecim erbabı dostlarımızı 2 Teşrinievvel 2022’dahi yapılacak seçimde ‘Mavi’ listeyi yeğleme edeceklerinde gelişigüzel hareketli Malatya’yı düz yazı edeceğimize inancım tamdır” diye konuştu. – MALATYA

Share: