Müftülükten cezaevlerine pusula desteği

Balkı İl Müftülüğü, Ukubet İnfaz Kurumu Kütüphaneleri amacıyla “Tezkere İyileştirir” sloganıyla başlatılan kitap bağışı kampanyasına bindi verdi.

Doğruluk Bakanlığı ile Hars ve Turizm Bakanlığı ortada imzalanan protokol kapsamında Ceza İnfaz Kurumlarında mahkûm ve tutukluların kendilerini geliştirmeleri, yersiz zamanlarını enerjik tıpkısı şekilde kullanmaları üzere kütüphaneler oluşturulmuştu.

Bu kapsamda açılan kitabevi için Dert Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca “Mektup İyileştirir” sloganıyla pusula ödül kampanyası düzenlendi.

Kampanyaya Kült İşleri Başkanlığı(DİB) yayınlarından oluşan kitaplar ödül ederek destekte bulunan Veca İl Müftüsü Ululuk Iri, şöyle konuştu:

“Ilmek İşleri Başkanlığımız, toplumun bütün kesimlerine ilmek hizmeti, din eğitimi, manevi danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunmaktadır. Esasen Başkanlığımız selim ve akilane vukuf arz etmek üzere bağlanmış, görsel ve sayısal yayınlar hazırlayarak toplumun herhangi bir kesimine ilmek hizmeti sunmaktadır. Bu kapsamda mevkuf ve hükümlülere müftülük kendisine manevi müşavirlik ve delalet hizmeti vermekte ve DİB yayınlarından oluşan eserleri birlikte istifadelerine sunmaktayız. Amacımız henüz evvel suça geçici vatandaşlarımızın iyileştirme sürecine katkıda bulunarak baştan yanlışlık işlemelerini önlemektir.” – AĞRI

Share: