Muğla GSB yurtları lise akıbet sınıf öğrencilerini çağırma ederek ağırlıyor

Muğla Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü Turgutreis Mektepli Yurdu 2023 yılında darülfünun sınavına girecek olan Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi 12. dershane öğrencilerini ağırladı.

Üniversite sınavına hazırlanan gençlerin şimdiden ensiz ortamını görmelerini amaçlayan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Reze Içtimai Bilimler Lisesi akıbet dershane öğrencilerini Turgutreis Yurdunda ağırladı. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün daveti ile yurda mevrut öğrenciler güne kahvaltı programı ile başladılar. Dar Müdürü Memet Tümer ve Ancak Idare Personellerinin zevcelik ettiği öğrencilere kemirmek, genel ağ, istinas, barınma, yurt başvuruların elbet gerçekleştiği, yurtlarda gerçekleştirilen geziler, turnuvalar, konferanslar, kurslar, işlik çalışmaları üzerine hikmet verildi.

Eğitim atölyelerini, konuşma salonunu, başmaklık odayı, tendürüst ofisi, ancak odalarını ve yemekhaneyi gezen öğrenciler, yurtta verilen imkanların gayet ehliyetli olduğunu, devletin gücünü ve imkanlarını hissettiklerini ifade ettiler.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, darülfünun adaylarından oluşan öğrenci gruplarına GSB Yurtlarının tanıtımı sene süresince devam edeceği bildirildi. – MUĞLA

Share: