Muğla marifet… Avrupa Ruh Haftası Menteşe’de Tıpkı Dizi Etkinlikle Kutlanacak

Seçme yıl tekmil dünyada 16-22 Eylül beyninde gerçekleştirilen Avrupa Cıvıltı Haftası, Menteşe’da velespit turu, dans gösterileri, araç olmaksızın işe yetişme üzere tıpkı sekans etkinlikle kutlanacak.

Menteşe Belediyesi vasıtasıyla hafta kapsamında düzenlenecek etkinlikler, 16 Ilkgüz cuma namazı haset Ulvi Fuat Gayrı Spor Kompleksi’nde saat 18.00’deki birimler arası ayak topu turnuvası ile başlayacak. 17 Ilkgüz cumartesi günü saat 18.00’da Reze Belediyesi ve Narlı Kahvesi güzergahında düzenlenecek bisiklet turuyla devam edecek etkinlikler, 18 Ilkgüz alım satım günü saat 18.00’dahi kışla parkındaki pilates etkinliği ile bitmeme edecek. 19 Ilkgüz pazartesi haset saat 18.00’da gene kışla parkındaki yoga etkinliği ile devam edecek haftanın kutlama programı, kışla parkında 20 Eylül salı saat 18.00’da zumba etkinliği, gine kışla parkında 21 Eylül çarşamba saat 15.00’deki peyda raks etkinliği sonrasında 22 Ilkgüz perşembe günü bilavasıta işe vürut uygulaması ile sona erecek.

Avrupa Ruh Haftası’nda vatandaşları ve uray personelini özel araçları adına, alternatif erişim uzlaştırıcı olan çiftteker kullanmaya ve canlı tıpkı emanet teşvik üzere ayrımlı etkinlikler düzenlediklerini belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Menteşemiz eş olduğu derrace yolları ile tehlikesiz velespit kullanımına serencam etap makul. Biz de hafta kapsamında çevirici trafiğinin azalması, sürdürülebilir hareketin, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve farkındalığın oluşturulması adına, içerisinde dans etkinliklerinin birlikte bulunduğu bir tebrik programı düzenledik. Etkinliklerimize mecmu halkımız davetlidir” dedi.

Share: